Yerelleştirme Hizmeti Alırken Yapılan 3 Hata

 

Yeni pazarlara girmek hepimiz için heyecan verici olmuştur. Yeni müşterilere ulaşarak gelirlerinizi arttırma şansını elde etmiş olursunuz. Aynı zamanda, tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi de sağlayacaktır. Markalaşma sürecinde yerelleştirme her zaman etkili bir yöntem olmuştur.

Küresel pazara çıkarken kendi stratejinizi oluşturmanız oldukça önemli bir konudur. Stratejinizi oluştururken ve yerelleştirme hizmeti alırken sık yapılan hatalar mevcut. Bu hatalara dikkat etmeniz açısından sık rastlanılan ve önem arz eden 3 hatayı sizler için listeledik.

Yerelleştirme Nedir?

Yerelleştirme bir ürünü kaynak kültürden hedef kitleye uyarlama işleminin bütünü diyebiliriz. Şirketlerin denizaşırı pazarlara çıkmaya başlamasıyla son zamanlarda adından ve öneminden sıkça bahsettirmekte olan yerelleştirme özel çeviri tercümeleri kapsamına girmektedir. Sadece Web siteleriniz için değil, kullanım kitapçıkları, mobil uygulamalar, yazılımların yardım metinleri gibi konularda da kullanımı yaygındır.

 

Tercümanınız Ürünleriniz Hakkında Bilgi Sahibi Mi?

Küresel pazara çıkarken alacağınız yerelleştirme hizmetinizi sağlayacak olan tercümanın ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında detaylı bilgiye sahip olması önemlidir. Doğru tercüme ve yerelleştirme yapabilmek için konu hakkında uzman kişilerle çalışmaya özen göstermelisiniz. Yanlış yapılan yerelleştirme çalışması kazançtan çok kayıba yol açacağı için yerelleştirme konusunda uzman olmalarının yanında ürünleriniz konusunda da uzman olmalarına çok dikkat etmelisiniz.

Çalışacağınız tercüme bürosunu seçerken daha önce yapılan işleri talep edebilir, referanslarını isteyebilir ve gerektiği yerlerde referanslarıyla iletişime geçebilirsiniz. Yerelleştirme hizmeti alırken kaliteye önem verin, ucuz iş değilde kaliteli iş arayın. Profesyonel yerelleştirme hizmeti sağlayan Hedef Tercüme Bürosu ile iletişime geçebilir daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Farklı Uzmanlara Danışın

Yerelleştirme hizmeti alırken farklı uzmanlarlada çalışmak en doğal hakkınız. Eğer mümkünse yerelleştirme hizmeti aldığınız firmanın haricinde yine bu konuda uzman olan başka bir firmayla daha çalışabilirsiniz. İşinizi garanti altına almak açısından bu seçeneği de değerlendirmenizi öneririz. Yerelleştirme önemli bir konudur ve hatayı kabul etmez. Müşterilerinizin gözünde kötü bir imaj yaratmanız uzun süre akılda kalacaktır.

 

Pazar Araştırması Yapın

Firmanızın farklı pazarlarda etkin bir konuma gelebilmesi için önceden pazar araştırması yapmalı rakiplerinizi analiz etmelisiniz. Rakiplerinizle sınırlı kalmayıp hedeflediğiniz müşteri kitlesinide analiz ederek pazara çıkmalısınız. Yerelleştirme uygulayacağınız pazara yönelik araştırmalar yaparak yerelleştirme stratejinizi önceden belirlemeniz pazara girmeden size artı puan kazandıracaktır. Bu konuda yapılan büyük hatalardan biri pazar araştırmasını pazara girdikten sonra yapmak oluyor. Siz bu konuda önceden stratejilerinizi belirleyerek araştırmalar yapıp rakiplerinizden önce riskleri görebilir veya daha kazançlı olacağını düşündüğünüz alanları belirleyebilir ve kendi farkınızı yaratabilirsiniz.

 

Yorumlar

Free Porn Video