Yengeç Burcu Özellikleri Erkek | Erkeklerde Yengeç Burcunun Özellikleri

 

Zodyak’taki yeri: Dördüncü işaret
Süre: 21 Haziran- 20 Temmuz
Eleman: Su
Gezegen: Ay

Yengeç Burcu Özellikleri Erkek | Erkeklerde Yengeç Burcunun ÖzellikleriYolculuk etmekten, değişik yerlere gitmekten hoşlanırlar. Gerçekte gidemeseler bile hayalleri ile giderler. Aynı zamanda evcil bir tarafları vardır. Mizah sahibidirler, fakat kuşkucu olduklarından, her şeyden bir sorun, bir dert de çıkarabilirler. Karamsar ve kötümserdirler. Ailelerine, dostlarına bağlıdırlar ve karşılığında aynı bağlılığı beklerler. Bulamadıklarında, diledikleri gibi olmadığında çabuk kırılırlar. Çok dikkatli ve duyarlıdırlar. Aynı zamanda inatçı ve sabırlıdırlar. Bir noktaya, bir amaca, bir insana takıldıklarında, kolay kolay ayrılmazlar. Duygu ve düşüncelerinde de aynı inatçılığı sürdürürler. Fikirlerinden caymazlar ve sevdiklerine zaman zaman aşırı, tutucu bir şekilde bağlı kalırlar. İnat ve sabrın yanında değişken huyları ile de dikkati çekerler. Bu değişkenlikleri, çoğunlukla duyarlı ve duygulu olmalarından ileri gelir. Hayal güçleri geniştir.

Duygularını bu hayal güçleri ile de beslerler, bu yüzden aşırılığa kaçtıkları da olur. Yengeç burcundan olan erkekler, her şeyi en iyi şekilde, derinlemesine kavrar ve duyarlar. Bununla yetinmeyip, duygularını, düşüncelerini ve inançlarını başkalarına da aşılarlar. Bunda da son derece inandırıcı ve etkili olurlar. Yaşamları bir çeşit “sürekli gösteri” gibidir. Rol yaptıklarından değil, dramatik durumlara önem verdiklerinden, inandıklarından, yaşattıklarından dolayı, aşkları, ilişkileri uzun ve dayanıklı olur. Evlilikleri düzenli ve sağlamdır. Eşlerine, çocuklarına bağlanırlar ve adeta onlar için yaşarlar. Fazla duyarlı olduklarından başkalarının, yakınlarının ve sevdiklerinin görüşlerine büyük önem verirler. Eleştiriden korkmazlar, fakat eleştiriye fırsat vermemeye bakarlar. Duygulu oluşları onları ihtirasa iter. Un kazanmak isterler ve inatla, sabırla bunu başarırlar. İyi bir yönetici olabilmek için gerekli yeteneklere sahiptirler.

 

Yengeç burcu erkeği kibar, saygılı, terbiyeli ve mesafelidir. Herkesle çabucak samimi olamaz. Yaklaşacağı kişilerde belirli özellikler arar. Dürüsttür. Tıpkı yengeç kadını gibi ailesine bağlıdır. Çocukluk anılarından kolay kolay kopmaz. Geçmişe değer verir. Para konularında dikkatli ve tutumlu davranır. Borçtan nefret eder. Yarınını garantiye almalıdır. Ailesi maddi bakımdan güvende olmalıdır. Sadece ailesini değil, arkadaşlarını da korumaktan büyük mutluluk duyar. Gerektiğinde şefkatli bir baba gibi destek olur. Giyimine dikkat eder. Düzenli, şık ama sadedir. Parlak renklerden, aşırılıklardan hoşlanmaz. Moda olduğu için ucuz ve dayanıksız herhangi bir nesneyi satın almak onun için yanlıştır. Değerli, uzun zaman kullanabileceği, pahalı bir eşyayı tercih eder.

Aynı şekilde zarif, şık ve sade giyinen kadınlardan hoşlanır. Yengeç erkeğine yaklaşacak kadının davranışlarının da saygı uyandırması gerekir. Göze batan hareketlerle, yüksek sesle konuşan bir kadın yengeç erkeği için son derece iticidir. ideal kadın kocasına, çocuklarına ve evine bağlı olandır. Bazen yengeç burcunda doğan erkek, eşinin eğitim derecesi yüksek olsa bile, çalışmasını istemez. Çünkü kadının yeri evidir. Buna karşılık ailesine, yaşam boyu sürecek bir sevgiyle bağlanır ve onların her istediklerini, olanakları ölçüsünde, yapmaya çalışır. Boşanma, ayrılma gibi kavramları kabul etmez. Evlilikte aradığını bulamasa bile, karısından ayrılmaya asla razı olmaz. Yengeç erkeği doğru kadına rastladığında duygusal, hassas, sevgi dolu ve sorumluluk sahibi bir eş, bir sevgili olacaktır.

 

Yorumlar

Free Porn Video