Vajina İltihabı Nedir? Nasıl Geçer? Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

 

Vajina İltihabı Nedir Nasıl Geçer Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında BilgiJenital bölgede iltihaplar sık görülür ve kendini kızarmalar, şişmeler şeklinde gösterir. Vajina iltihabının nedeni hemen hemen bütün vakalarda bakterilerdir. Ancak mantar, solucan ya da oyun esnasında vajinanın içine kaçan yabancı cisimler de iltihaplanmaya neden olabilir. Tekrarlayan (kalıcı) vajina enfeksiyonlarında cinsel taciz olasılığı da göz önüne alınmalıdır.

En Sık Görülen Belirtiler: 1) Jenital bölgedeki derinin iltihaplanması ve şişmesi 2) Kaşıntı idrar çıkarırken yanma

Doktora Gitmek Gerekir mi: Tipik enfeksiyon belirtilerinin görülmesi halinde, bir idrar yolu enfeksiyonu olasılığının da değerlendirilebilmesi için, doktora gitmelisiniz.

 

Doktorunuzun Yapabilecekleri: Doktor vajinanın içinde yabancı cisim olup olmadığına bakar, varsa çıkarır ve bir sürüntü örneği alır. Bakteri enfeksiyonlarında antibiyotik tedavisi gerekir. Mantar ya da solucanlara karşı doktorunuz gereken ilaçları verecektir. Ayrıca pişik tedavisindeki gibi lokal bir tedavi de faydalı olabilir.

Sizin Yapabilecekleriniz: Çocuğunuzun jenital bölgesini temiz tutun. Kızınızın altına bez bağlıyorsanız, bezin gevşek olmasına çalışın ve daha sık değiştirin. Özellikle geceleri bezin en az bir kere fazladan değiştirilmesi gerekir. Ancak altına daha az yapsın diye kesinlikle çocuğunuza verdiğiniz sıvı miktarını azaltmayın. Gün boyunca altında bezi olmadan daha sık kalmasına izin verin.

Evde Hazırlanan İlaçlar: Destekleyici tedavi olarak papatya çayıyla oturma banyosu yaptırmak iyi gelir. Oturma banyosuna katkı olarak diğer seçenekler papatya çiçeği yağı ya da arnika tentürü olabilir.

 
 

Yorumlar

Free Porn Video