Terazi Burcu Özellikleri Erkek | Erkeklerde Başak Burcunun Özellikleri

 

Zodyak’taki durumu: Yedinci işaret
Süre: 21 Eylül- 20 Ekim
Eleman: Hava
Gezegen: Venüs

Terazi Burcu Özellikleri Erkek | Erkeklerde Başak Burcunun ÖzellikleriTerazi burcundan olan erkeğin başlıca ve en belirgin özelliği dürüstlüğü ve adalet sevgisidir. Doğruluğuna inandığı amaç için başarıya ulaşıncaya dek var gücü ile mücadele eder. Güzel olan her şeyi sever, takdir eder ve güzel olandan sonsuz bir zevk alır. Buna karşılık çirkin olan her şeyden nefret eder. Dürüst saymadığı insanlarla ilişkiye girmez, dostluk kurmaz, kötümser olanları ise hiç anlamaz. Düşlediği, yaşamak istediği hayat, güzelliklerle dolu düzenli bir hayattır. Gerek kendisi, gerekse başkaları için uygun gördüğü bu tür bir dünyayı kurabilmek için, yaşamı boyunca direnir ve mücadele eder. Terazi burcu erkeği; çok çalışkandır, yılmadan uğraşır. Sonra bir dönem gelir, rahatlar, bir süre için her şeyden, herkesten kopar. Tek isteği dinlenmek, yoğun enerjisine yeniden kavuşmak, “şarj” olmaktır. Ve “şarj” olduğunda, yeni bir heyecanla, tekrar çalışmaya başlar. Genelde bir uzman, bir üst düzey yönetici, ya da bir devlet adamı olarak başarılıdır. Örnek bir arkadaş olur, herkese yardım etmek ister.

Herkesi mutlu ve huzurlu görmek başlıca arzularından biridir. Gençlik yıllarında yanlış bir yola sapmaktan endişe ettiğinden, meslek seçimi onun için büyük bir sorun olur. Olgunluk çağında doğal olarak yetenekleri daha da belirir ve çalışmasının, mesleki aşamasının en verimli çağı başlar. Aşk, hayatında en çok önem ve değer verdiği şeylerden biridir. Ne var ki içindeki taşkınlıktan dolayı, zaman zaman yanlış, ona uymayan kadını seçmek tehlikesi ile de karşılaşır. Kendine uygun biri ile evlendiğinde örnek bir koca olmasını bilir. Çocukları çok sever ve onların arasında bulunmaktan çok hoşlanır. Sevimliliği ve dürüstlüğü ile çocukları kendisine çeker. Terazi burcu erkeğinin olumsuz yönleri de vardır. Hiç kuşkusuz huzursuz ve, değişken dürtülerinin etkisiyle son derece kararsız olabilir. Meslekten mesleğe geçebilir, tatmin olmaz, çabuk sıkılır. Değişik şeyler arzular. Daima daha iyi bir şeyi arar, ama bu “daha iyi” şeyin ne olduğunu kestiremez. Geleceği fazla düşünmez, tüm yaşamı şimdiki zamana bağlıdır ve geçmişi çabuk unutur. Bu yüzden de mutsuzdur ve mutsuzluğunu başkalarına da yansıtır.

 

Dengeli terazi burcu erkeği sade giyinir, aşırı, gösterişli, uyumsuz renklerden kaçınır. Midesine düşkündür, fazla yemez ama ağız tadını bilir, seçkin yemeklere karşı bir zaafı vardır. Neşeli ve yaşamayı bir sanata dönüştüren bir erkektir. Terazi burcu erkeği şakacıdır, ama şakalarıyla kimseye zarar vermez, kimseyi incitmez. Spora düşkün sayılmaz. Buna karşılık kumar oynadığı olur; tutkulu bir şekilde değil, salt vakit geçirmek, bir nebze heyecan duymak, sevdiği bir çevrede, sevdiği dostlar arasında bulunmak için. Terazi burcunun erkeği duygusal, yumuşak tavırlı ve güzelliklere düşkündür. Maddi değildir. Çalışıp, para kazanır ve kazandığını hayatın güzel yönlerini yaşayabilmek için harcar. Arkadaşlarıyla birlikte olmaktan, onları evine davet etmekten hoşlanır.

Dürüst ve adildir. Söz verdiği zaman bunu asla unutmaz, yerine getirir. Terazi erkeği güzel kadınlardan hoşlanır. Şık giyinen, güzel konuşmasını bilen bir kadına hemen yaklaşacaktır. Ama sadece güzel olmak yeterli değildir. Bu burcun erkeği, kadında kültür, zekâ ve mantık da arar. Kısacası eşinin kusursuz olmasını ister. Kendisi çok dürüst olduğu için, karşısındaki kadından da dürüstlük bekler. Rol yapmak, yalan söylemek ona göre değildir. Hayal ettiği gibi birini bulduğunda onu kendisine bağlamak için uğraşır. Bağlandığında eşini mutlu etmek için yaşar. Eğer parası varsa bunu, karısının her türlü kaprisi için çekinmeden harcar.

 

Yorumlar

Free Porn Video