Telefonumun İnterneti Neden Yavaş, Nasıl Hızlandırabilirim?

 

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere telefonun Telefonumun İnterneti Neden Yavaş Nasıl Hızlandırabilirim ?internetinin neden yavaş olduğunu ve nasıl hızlandırabileceğimizi öğreteceğim. Öncelikle konuya girmeden önce bazı diğer konulara da göz atmak istiyorum. Telefonumun İnterneti Neden Yavaş, Nasıl Hızlandırabilirim? makalesi normal bir makale olmakla birlikte süper yani mükemmel bir şekilde sorularınızı cevaplayacak olan eğitici bir makaledir. Bazı arkadaşlarımız mobil/wifi internetimiz yavaş dedi. Lütfen bana yardım edin gibisine mesajlar attı. Bizler de bu arkadaşları kırmamak amaçlı Telefonumun İnterneti Neden Yavaş, Nasıl Hızlandırabilirim? makalesini İnternet sitemizde yayımladık. Daha fazla bilgiler veya daha fazla bu konuya benzer makaleler için bizleri takip ediniz.

Telefonunuzun internet hızını daha üst seviyelere çıkarmadan önce hız seviyenizi bilmeniz gerektiği aşikar. Dolayısıyla uygun bir internet hız testi sayfasından internet hızınızı öğrenmenizde fayda bulunmaktadır. Bizim size önerimiz oldukça başarılı bir internet hız testi platformu olan speedcheck internet sitesidir. Speedcheck ile internet hızınızı saniyeler içerisinde öğrenebilir ve internet hızınızı artırmak için sizlere verdiğimizi tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Telefonumun Mobil Veri İnterneti Neden Yavaş, Nasıl Hızlandırabilirim ?

Telefonda mobil veri İnternet’in yavaş olmasının bir kaç sebebi vardır bu sebepler;

 
 1. Ya kullandığınız operatör kaliteli değildir.
 2. Ya kullandığınız operatör her yerde çekmediği için İnternet’iniz yavaştır.
 3. Ya telefonunuz da sorun vardır.
 4. Ya da satın alıp kullandığınız İnternet paketi kaliteli değildir.

Telefonda mobil İnternet’i hızlandırmanın bir kaç yolu vardır;

 1.  Tarayıcıda birden fazla 3-5 sekme açmayın.
 2.  Açtığınız tarayıcıda arada bir geçmişi silin.
 3. Çok HD (yüksek kaliteli) film veya video izlerseniz İnternet’in yavaşlaması normal, normal kalitede izleyin.
 4.  Bazı İnternet sitelerinin kendisi yavaştır telefonda sorun yoktur belkide.

Telefonumun Wifi İnterneti Neden Yavaş, Nasıl Hızlandırabilirim?

Telefonda mobil İnternet’in yavaş olmasının birkaç sebebi vardır bu sebepler;

 • Ya wifi tam çekmiyordur: Telefonunuz internet kaynağına ne kadar yakın ve internet kaynağı arasındaki mesafe ne kadar engelsiz ise internet çekiminiz o kadar güçlüdür. Mümkün olduğunca internet kaynağına yakın ve engelsiz bir konumda bulunun. Böylelikle internet hızınız daha yüksek olacaktır. O yüzden internet kaynağından uzakta iseniz kapsama problemi yaşamanız muhtemeldir.
 • Ya wifi’ye çok fazla kişi bağlanmıştır: Bildiğiniz gibi internet sağlayıcıların bir bant genişliği mevcut ve bu bant genişliği sınırlı. Bu nedenle internet sağlayıcısını ne kadar az kişi kullanırsa yani internetin gücü ne kadar az bölünürse internetiniz o kadar hızlı olacaktır. Dolayısıyla yavaşlamadan şikayet ediyorsanız internet sağlayıçınız başka kişilerce de kullanılıyor olabilir.
 • Ya kullandığınız İnternet kaliteli değildir: Her internet sağlayıcısının altyapısı aynı değildir. Kimi şirket bu husus için daha fazla para harcarken kimisi daha az maliyetle yatırımını gerçekleştirir. Dolayısıyla da internet hızı servis sağlayıcısına göre değişkenlik gösterir. İnternet yavaşlığınızdaki sebep bu olabilir.
 • Ya da kotayı aşmışsınızdır: Her internet sağlayıcısının kotasız olduğu gibi belirli limitler çerçevesinde koyalı internet sunma imkanı bulunmaktadır. Dolayısıyla sınırlı bir internet paketiniz varsa internet sağlacınız limit aşımı gerekçesiyle belirli seviyelerde internet hızınızı düşürmüş olabilir.

Telefonda wifi İnternet’i hızlandırmanın birkaç yolu vardır;

 
 • Modeme yani wifi çekim noktasına yakın olmaya çalışın.
 • Wifiye az kişi bağlanmasını sağlayın.
 • İnternet kotasını aşmamaya çalışın.
 • Kaliteli İnternet servis sağlayıcısı kullanın.
 • İnternet kotasında iyileştirmeye gidin. Böylelikle kota aşımından dolayı internet hızında bir düşüşle karşılaşmazsınız.
 • Zaman zaman hız testi yapın. İnternet hızınız hakkında bilgi sahibi olarak daha kolay önlem alabilirsiniz.

Bu kurallara uyarak internet seviyenizde gözle görülür bir artış sağlayabilirsiniz. Bu kurallara uyarak da internet hızınızı artıramadıysanız servis sağlayıcınız ile iletişime geçebilir veya cihazınızı servise götürebilirsiniz.

 

Yorumlar

Free Porn Video