Sünnet Derisi İltihabı Nedir? Nasıl Anlaşılır? Belirtileri Ve Tedavisi

 

Sünnet Derisi İltihabı Nedir Nasıl Anlaşılır Belirtileri Ve TedavisiSünnet derisi iltihabı, sünnet derisinin ya da tüm penis derisinin akut, iltihaplı ve ağrılı şişmesidir. Penis derisi ve sünnet derisi koyu kırmızı bir renk alır, ödem şeklinde şişer ve kanayabilir. Sünnet derisinin altında cerahat toplanabilir. İdrar yaparken yanma ve ağrı olur ve idrar tutma görülür. Nedeni bakterilerdir (streptokoklar ve stafilokoklar), kirli ellerle çiş yaparken ya da sünnet derisiyle oynarken bulaşır.

En Sık Görülen Belirtiler: 1) Sünnet derisinde ya da tüm peniste ağrılı şişme 2) İdrar yaparken yanma ve ağrı 3) idrar tutma

Doktora Gitmek Gerekir mi: Sünnet derisi iltihabı çok ağrılı olduğundan, hemen doktora başvurmalısınız.

 

Doktorunuzun Yapabilecekleri: Doktor çocuğunuza banyolar ve antibiyotikli merhemler yazabilir. En kötü durumlarda çocuğunuz bir hastaneye sevkedilecektir.

Sizin Yapabilecekleriniz:

Evde Hazırlanan İlaçlar: Papatya çiçeği yağıyla ilik banyo ya da eczaneden alınacak dezenfekte edici banyolar ağrıları hafifletir. Bunun için bir yoğurt kabını kullanabilir ve çocuğunuzun penisine bunun içinde banyo yaptırabilirsiniz.

Homeopati: Destekleyici olarak çocuğunuza iki saatte bir beşer damla Apis mellifica D3 ve Arnica D4 verebilirsiniz. Kanamalı sünnet derisi iltihabında, iyileşinceye kadar günde üç kere beş globuli Lachesis D12 verin.

 
 

Yorumlar

Free Porn Video