Otobiyografi Nedir? Nasıl Yazılır, Özellikleri, Örnek

 

Otobiyografi Nedir? Nasıl Yazılır Özellikleri ve Örnek

Otobiyografi Nedir: Öz yaşam öyküsü, yani kendiOtobiyografi Nedir? Nasıl Yazılır Özellikleri ve Örnek hayatımızı yazmaktır. Kendi hayatımızı kağıda dökmektir. Hayatımızı anlatmaktır.Hayatımızdaki önemli olayları dilediğimiz şekilde anlatmaktır. Burda yazar biziz.

Biyografi Ve Otobiyografi Arasındaki fark:  Mesela biyografide başkalarının hayatı anlatılır. Otobiyografide ise kendi hayatımız anlatılır. Aralarında çok ince bir fark vardır biyografı birinin hayatını “o” 3.kişiyle anlatırken  otobiyografı ise tam tersi “ben” 1.kişiyle anlatır otobiyografi  biyografiye göre daha ayrıntılı bir alandır yazar burda hayatından önemli anıları dilediği gibi anlatma özgürlüğüne sahiptir.

 

Otobiyografi Nasıl Yazılır: Otobiyografi kendi hayatımızı yazmamızla oluşur. Bir kişinin veya yazarın kendi hayatını kendine özgün bir tarzla  yazmasıdır.

Otobiyografi Özellikleri: Otobiyografi’de yazar kendi hayatını kağıda döker. Kendi hayatını anlatır.

Örnek: Örnek olarak kendi hayatınızı yazabilirsiniz. Doğumunuz, yaşadığınız olaylar, başarılarınız ve benzeri konuları yazabilirsiniz.

 

Not: Otobiyografi yazmak çok zor değildir, kolay ve zevklidir. Yapmanız gereken sadece kendi hayatınızı yazmak.

Umarım faydalı bir makale olmuştur.Bu makaleyi beğendiyseniz eğer veya farklı konular hakkında farklı düşüncelerde  makale yazmamı isteyen arkadaşlar alt kısımda yorum yapmayı  unutmayın.  Hayatınızda başarılar dilerim.  🙂

Etiketler : Otobiyografi Nedir? Nasıl Yazılır Özellikleri ve Örnek, otobiyografi nedir örnekleri, otobiyografi nedir özellikleri ,otobiyografi nedir nasıl yazılır, otobiyografi nedir pdf, biyografi ve otobiyografi nedir, biyografi ve otobiyografi örnekleri ,ünlü otobiyografi örnekleri, otobiyografi başlıkları

 

Yorumlar

Free Porn Video