Öksürüğe Karşı Ne İyi Gelir? Öksürük Nasıl Geçer? Ne Keser? (Şifalı Bitkiler)

 

Öksürüğe Karşı Ne İyi Gelir Öksürük Nasıl Geçer Ne Keser (Şifalı Bitkiler)Yapılması Gerekenler: Adaçayı, kekik, soğanlı öksürük şurubu: Bir tencereye 250 mililitre suya, bir çay kaşığı kurutulmuş adaçayı, bir çay kaşığı kekik, 100 gram kıyılmış çiğ soğan ve 100 gram kahverengi şeker koyarak karıştırın. Şeker eriyinceye kadar karışımı kaynatın. Karışıma ekleyeceğiniz bir çay kaşığı kurutulmuş civanperçemi öksürüğün hafiflemesine katkıda bulunabilir, ama şurubun tadı da acılaşır. Karışımı daha sıcakken 450 mililitrelik, yivli kapaklı bir cam kavanoza süzerek koyun ve soğutun. Öksürük şurubunuz buzdolabında bir hafta dayanır.

Üç yaşın altındaki çocuklara günde üç kez bir-iki tatlı kaşığı, üç yaşından büyüklere günde üç kez bir yemek kaşığı, okul çağındaki çocuklara günde üç kez iki yemek kaşığı şurup öksürük iyileşinceye kadar verilir. Turplu öksürük şurubu: Etken maddeler açısından beyaz turptan daha zengin olan bir siyah turp alıp uzunlamasına kesin. Kesilen yüzeyleri biraz oyun. Elinizdeki iki parçayı bir porselen kâseye koyun ve kesik yüzeylerini iki parmak kalınlığında nöbet şekeriyle kaplayın. Sebzeyi 12 saat, karanlıkta (üstüne kapak kapatarak), oda sıcaklığında, şekerini çekmeye bırakın. Çıkan turp suyunu alın ve üç yaşından büyük çocuklara günde üç kere bir yemek kaşığı verin. Bitince yeni bir turpla işlemi tekrarlayın.

Rahatsız edici öksürükleri hafifletmek için, çocuğunuza kendi yaptığınız öksürük şurubundan verebilirsiniz. Deneyimlere göre, çocuklar aşağıdaki şurupları seviyor.

 
 

Yorumlar

Free Porn Video