Oğlak Burcunun Özellikleri Kadın | Kadınlarda Oğlak Burcunun Özellikleri

 

Zodyak’taki yeri: Onuncu işaret
Süre: 21 Aralık- 20 Ocak
Eleman: Toprak
Gezegen: Satürn

Oğlak Burcunun Özellikleri Kadın | Kadınlarda Oğlak Burcunun ÖzellikleriOğlak burcu kadını ilk bakışta soğuk, ilgisiz gibi görünebilir. Aslında bu, takındığı bir tür koruyucu maskedir, savunmasıdır. içinde ise büyük bir duygu ve sevgi hazinesini gizlemektedir. Fakat bunu ne herkese açıklar, ne de herkese verir. Tam mutluluğu, sevgiye dayanan, sevgiden kaynaklanan dengeli bir beraberlikte bulur. Tutkuludur ve tutkularını yaşamında gerçekleştiremese başkalarının -hayat arkadaşının, kocasının, çocuklarının- başarısı için kullanır. Dostlarına, arkadaşlarına çok bağlıdır ve yardımseverdir. Zaman zaman bu bağlılığı ve yardımseverliği uç noktalara, aşırılıklara da varabilir. İyi niyetle herkesin işine karışır. Olçüsünü kagrdığında ise zararlı olmasa da, sıkıcı ve rahatsız edici olur. Oğlak burcu kadını, tutkularının esiri de olabilir. Her tür ilişkisini maddi bir temelede oturtabilir, para için evlenebilir, hatta dostlarını seçerken bile salt çıkarlarını düşünebilir. Kendi olanakları içinde güçlü, kararlı bir kadındır ve kendine güveni tamdır. Şayet çevresi ona aradığı, arzuladığı ilgi ve dikkati gösterirse, duyduğu güven bir kat daha artar. Genelde gösteriş meraklısı değildir, ama ben merkeziyetçi olduğundan, bazen gösterişten kaçınmaz.

Çevresindekileri, arkadaş ve dostlarını, hatta ailesini de kullanır. Ve bunu hiçbir zaman gizlemez. Yardımseverdir, ama karşılığını bekler. Duyarlıdır, çabuk kırılır, kusursuz olabilmek için çabalar ve çevresindekilerin de, en az kendisi kadar, kusursuz olmasını ister. Tutkudan çok sevgiye inanır, sevgiyi gereksinir ve sevdiği insanı, kararlılıkla, mutlu etmeye çalışır, çoğunlukla eder de. Giyimine çok düşkündür. Sade giyinir ve en ufak ayrıntıya bile özel bir dikkat gösterir. Giyimde de amacı kusursuz olmaktır. Tutkuları yüzünden çalışkandır. Kararlı ve güçlü olduğundan sorumluluk gerektiren görevleri seçen Yönetici olarak da başarı gösterebilir. Oğlak burcu kadını, dış görünüşü ve davranışlarıyla ciddi bir insan etkisi verir. Gerçekten de sakin, dengeli ve gururludur. Herkese saygılı, ölçülü davranır. Aynı şekilde saygı görmeyi ister. Bunu da olumlu hareketleriyle sağlar. iyi bir eğitim almasa bile kendi çabalarıyla kültürünü arttırır. Eğer çalışıyorsa, işinde sürekli yükselmek ister. Sabrı, disiplini, kontrolü sayesinde yükselebilir. Güvenilir bir dosttur. Ayrıca bu kadında kimsede olmayan bir sorumluluk duygusu vardır.

 

Ailesi, yakınları için her zaman herşeyi yapmaya hazırdır. Anne-babası ya da çocukları söz konusu olduğunda kendi çıkarlarını tümüyle unutur. Onların rahatı, mutluluğu için her sıkıntıya katlanır. Şartlar ne olursa olsun kolay kolay şikayet etmez. Azla yetinmeye hazırdır. Çok az şeyle de mutlu olabilir. Oğlak kadınına yaklaşacak erkeğin güvenilir ve saygı uyandıran biri olması gerekir. Havai, ciddi olmayan erkek, oğlak kadını için iticidir. Bu kadının eşi onu koruma”, destek olmalıdır. Oğlak kadını yanlış kişiyle evlense ve bir süre sonra bunu farketse bile, evliliğin bozulmaması için birçok şeye katlanır. Kocasına sevgiyle, değilse saygıyla ve sorumlulukla bağlı kalır. Çünkü oğlak burcunda doğan kadın için aile bağlarının korunması, toplum kuralları önemlidir. Hatta ileri giderek tutucu da davranabilir.

 

Yorumlar

Free Porn Video