Oğlak Burcunun Özellikleri Erkek | Erkeklerde Oğlak Burcunun Özellikleri

 

Zodyak’taki yeri: Onuncu işaret
Süre: 21 Aralık- 20 Ocak
Eleman: Toprak
Gezegen: Satürn

Oğlak Burcunun Özellikleri Erkek | Erkeklerde Oğlak Burcunun ÖzellikleriOğlak burcu erkeği tarafsız, dürüst ve dakiktir. Tüm uğraşlarında ölçüldüğünü ve kararlılığını belirtir. Çalışmaktan, gayret gerektiren zorlu, uzun vadeli işlerden korkmaz, üşenmez. Bağlandığı, gönül verdiği her işi en iyi, en eksiksiz biçimde sonuçlandırmaya bakar. Özel hayatın da tutumludur. Cimrilik derecesine varmaksızın elindeki olanaklarla yetinir ve sahip olamayacağı şeylere göz dikmez. Tüm başarılarını salt kendi emeği ve bilgisiyle elde eder, uğraşılarından kesin bir çözüme ulaşır. Tarihsel akışa ve geleneklere bağlıdır. Yaşamı ve uğraşıları bu temellere dayanır. Şansa inanmaz, kendi şansını kendi ortaya çıkartır. Hayatını kendi düzenler ve yönetir. Emin olmadan hiçbir konuda görüşünü açıklamaz. Hiçbir işe hazırlıklı olmadan girmez, karar vermekte de acele etmez. Her noktayı, her durumu uzun uzun inceleyip tartar. Daha önce işlemiş olduğu yanlışlardan ders almayı, yararlanmayı bilir. Borçtan, başkalarına borçlu olmaktan daima korkar. Her hareket ve davranışında dikkatli ve ölçülüdür.

Düşüncelidir, bazen aşırı ciddidir. Genellikle de kötümserdir. Sık sık depresyona girer, moral bozuklukları geçirir. Yardıma, ilgiye ve sevgiye gereksinim duyar. Yine de kendine olan güvenine ve mantığına dayanarak, bu tür periyodik buhranlardan, kendi gayreti ile kurtulur. ilişkilerinde maddi değerlere önem verebilir. Kolay etki altında kalarak, zengin, güçlü, soylu kişilere doğru yönelebilir. Aşk maceralarına önem verir. Sadece kendisine ilişkin olanlara değil, çevresinde geçenlere de duyarlıdır. Karşı cinse karşı rahat davranmaz. Çekingen olduğundan değil, karşı cinsle olan sürekli çatışmasından, onlarla olan ilişkilerini bir tür rekabet saydığından bir çeşit tutukluk içinde olduğundandır. Oğlak burcundan olan erkekleri yöneten, harekete getiren başlıca etkenlerden biri tutkudur. Herkesle ilgilenir, yardımcı olmak ister. Dostları arasında veya aile ya da iş çevresinde çıkan anlaşmazlıkları çözümlemek için uğraşır. İyi bir baba, güvenilir bir kocadır. Dengeli ve ölçülüdür, ama ara sıra fazlasıyla ciddi ve tutucu da olabilir.

 

Görünüşte soğuk, kendi kendine yetebilen bir insana benzer. Aslında, herkes gibi, sevgiye muhtaçtır ve içinde sonsuz bir sevgi birikimi taşır, ama bu sevgiyi herkese ne gösterir, ne de verir. Onun için ideal görünen; kendisini destekleyecek, zor anlarında ona destek olabilecek, gerektiğinde koruyarak bir arkadaş, bir dost, bir kadın, bir ailedir. Oğlak burcu erkeği arkadaşları arasında beğenilen, güvenilen bir insandır. Her çevrenin adamıdır, herkesi düşünün çünkü. Oğlak burcu erkeği için işi, hayatındaki en önemli konudur. Hırslı ve çalışkandır. Bu sayede mesleğinde yükselir, istediği kadar da para kazanır. Çalışma hayatında her türlü zorluğu, engeli aşacak güçtedir. Ayrıca bu konuda kendine güveni tamdır. Yine de içine kapanıktır ve duygularını pek dışa vurmaz.

Hatta çekingendir, çekingenliğini yenmesi ve huzura kavuşması için anlayışlı bir eşe ihtiyacı vardır. Fakat kadınların oğlak erkeğine karşı dikkatli olması gerekir. Çünkü bu erkek tutucudur. Kibar, sakin tavırlı, sade giyinen, evine bağlı bir kadını özler. Ama bu kadın kültürlü, zeki ve mantıklı da olmalıdır. Dengeli bir erkektir ve dengeli bir ilişki ister. Gelişmiş sorumluluk duygusuyla evine, ailesine daima bağlı kalacaktır. Onları rahat ettirmek için çalışır. Her konuyu düşünür ve planlı davranır. Ev hayatında düzenin bozulmasını istemez. İlk anda soğuk ve ölçülü gibi görünse bile, kendisini anlayan bir kadına rastladığında onu gerçekten mutlu edecektir.

 

Yorumlar

Free Porn Video