Nezle Nedir? Nasıl Geçer? Nezleye Karşı Ne İyi Gelir? (Şifalı Bitkiler)

 

Nezle Nedir Nasıl Geçer Nezleye Karşı Ne İyi Gelir (Şifalı Bitkiler)Nezle Nedir,Nezleye karşı eskiden beri kullanılan, süt çocuklarına da uygulanabilen bir ev ilacı, mercanköşklü tereyağıdır. Mercanköşklü tereyağından bir kibrit çöpü başı büyüklüğünde parçalar alarak, günde üç ila beş kere, çocuğun her iki burun deliğine yerleştirin.

Dikkat: allerji tehlikesi vardır! Ev yapımı burun damlaları da işe yarar. Bir damlalıkla iki saatte bir her iki burun deliğine ikişer damla damlatın. Süt çocuklarında burun damlası için en uygun zaman, emzirmeden kısa süre öncesidir.

Yapılması Gerekenler:

Mercanköşklü tereyağı: 100 gram tereyağını eriterek üstündeki köpüğü alın. Pazardan alınmış veya bahçeden toplanmış bir avuç taze mercanköşkünü (en iyisi eylül sonuna kadar, çiçek açmadan önce toplanan otlardır) yağın içine atan, karışımı 30 dakika benmari yöntemiyle ısıtarak (kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirerek) karıştırın. Sonra mercanköşklü sıvı tereyağını ince bir tülbentten geçirerek süzün, içine eczane ya da aktardan alacağınız mercanköşk esansiyel yağından beş damla damlatın ve yivli kapaklı bir cam kavanoza koyun. Serin yerde saklarsanız, bu nezle ilacı yaklaşık bir yıl bozulmadan kalır.

 

Ev yapımı burun damlası: 10 gram üzüm şekerini (iki dolu çay kaşığı) 50 mililitre sıcak papatya çayı ya da 100 mililitre kaynatılmış suda eritilmiş bir gram tuzla (fizyolojik tuz çözeltisi) karıştırın. Yivli kapaklı bir cam kavanozun içinde buzdolabına koyun. Bu burun damlası bir
hafta bozulmadan kalır.

 

Yorumlar

Free Porn Video