Migren Nedir? Ne İyi Gelir? Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

 

Migren Nedir Ne İyi Gelir Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında BilgiMigren adi verilen, kriz şeklinde kendini gösteren kuvvetli baş ağrılarının kafa ve beyin bölgesindeki damarlarda bir iltihaplanma sonucu ortaya çıktığı düşünülmektedir. Migrene yatkınlık kalıtımsaldır. Migren sorunu yaşayan çocuklar genellikle oldukça yetenekli ve hırslı, ama ruhsal dengesi kolay bozulabilen ve çevrenin yargılanndan kolayca etkilenen kişiliklerdir. Kendilerini fazla zorlamaya meyillidirler. Bebekler ve küçük çocuklar bile kısa süreli, migren benzeri baş ağrıları çekebilir.

Okul yaşından itibaren migren krizlerinin süresi dakikalarla saatler arasında değişebilir. Çocuklarda tek taraflı, başa iğneler batarmış ya da zorla bir delik açılırmış gibi bir his uyandıran, şakak ve alın bölgesinde ortaya çıkan tipik migren ağrıları görülür. Ağrılara mide bulantısı ve kusma eşlik eder. Bazen görme sorunları ve yüzde hissizlik duygusu da belirtiler arasında olabilir ve kriz saatler sürebilir.

En Sık Görülen Belirtiler: 1) Ağır, genellikle tek taraflı baş ağrısı krizleri 2) Mide bulantısı 3) Kusma 4) Görme sorunları 5) Hissizlik duygusu

 

Doktora Gitmek Gerekir mi: Baş ağrıları iki üç saatten beri devam ediyor ve tedavi çabalarımz sonuç vermiyorsa, doktorunuzla temasa geçmelisiniz.

Doktorunuzun Yapabilecekleri: Doktor çocuğunuza migren krizini hafifletebilecek, çavdarmahmuzu alkaloidi içeren ilaçlar verecektir. Çocuğunuzun migren krizi sıklıkla tekrarlıyorsa, sürekli bir ilaç tedavisi gerekebilir. Migren sorunlarında akapunktur tedavisiyle özellikle çocuklarda şaşırtıcı başarılar elde edilmiştir.

Sizin Yapabilecekleriniz: Çocuğunuzu karartılmış, sessiz bir odada yatır.

 

Ev İlaçları: Başın ağrıyan tarafına soğuk sargı koymak ağrıları hafifletebilir.

Homeopati: Migrene karşı çok sayıda homeopati ilacı vardır. Göz bölgesindeki ağrılara karşı destekleyici olarak Sanguinaria D4 ya da Spigelia D4, çocuk iyileşinceye kadar iki saatte bir ı tablet verilebilir. Başın arka kısmındaki ağrılara karşı iki saatte bir bir tablet Gelsemium D4 ya da Cimicifuga D4 ağrıyı hafifletebilir. En iyisi homeopati eğitimi almış bir çocuk doktoruna danışmanız olacaktır.

 

Yorumlar

Free Porn Video