Maydanoz Yağının Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Hakkında Bilgi

 

Maydanoz Yağının Faydaları

Maydanoz yağı hoş kokulu, sarı renkli yada renksiz, taze  ve otsudur. Ayrıca parfüm olarak da kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra daha çok; kan temizleyici, mikrop yok edici, vücudu güçlendirici  ve uyarıcı,  idrar ve adet söktürücü olarak bilinir. Adet zamanıyla da ilişkili olarak, ödemde-idrar azlığında, yorgunluk, kan sorunlarını gidermede, halsizlik durumunda, kırıklarda ve bacak tutulmalarında faydalı bir şekilde kullanılır. Karaciğeri, safra kesesini ve idrar yollarını temizler. Diğer bitkisel yağlar veya maddeler ile karıştırılıp içinde bulunan mekanın havasını temizlemek amacıyla bir kaç damla damlatılır. İlgili hekim önerisiyle günde 3 kez 1-2 damla ağızdan kullanılabilir. Bacaklara sürülüp ovuşturulursa kan akışını arttırır ve hızlandırır. Kabızlığa karşı dışkı yumuşatıcı etkisi gösterir. Ateş düşürücü ve terletici bir etkisi vardır. Sivrisinek gibi haşeratlara karşı uzaklaştırıcı etki gösterir. Ciltte bulunan hücreleri yeniler, cildi sıkılaştırıcı özelliği bulunur. Detoks olarak kullanılabilir. Cilde renk ve canlılık kazandırır. Afrodizyak özelliği bulunur. Saç köklerini güçlendirir, yeni saç oluşumu hızlanır. Antiromatizmal etkisi ile romatizma hastalıklarında iyileştiricidir.

Maydanoz Yağının Zararları Veya Yan Etkileri

Böbrek rahatsızlığı olanlar, hamileler ve sancılı adet geçirenler maydanoz yağını kullanmamalıdır. Bunların dışında pek fazla yan etki ve zararları yoktur. Ama ciddi bir hastalığınız varsa maydanoz yağı tüketmeden önce doktorunuza danışmanız elbette daha iyi olacaktır.

Sonuç olarak maydanoz yağının çok fazla zararı yoktur. Bunun yanı sıra faydaları saymakla bitmez, gerçekten çok fazla faydası vardır. Bizzat sizin ve çocuklarınızın tüketmesini tavsiye ederim. Çünkü içinde çok fazla mineral ve vitamin olduğu için çocuklar için de çok faydalıdır.

 
 

Yorumlar

Free Porn Video