Leke Tedavisi Ve Lazer Epilasyon

 

Cilt Lekelerinden Nasıl KurtulurumLeke tedavisi Nedir- Nasıl Uygulanır

Leke problemleri doğru bir cilt temizliği ve cilt bakımı ile ortadan kalkabilir. Leke problemlerinin; gebelik, yaşlılık, güneş lekeleri gibi birçok nedeni bulunmaktadır. Toplumda leke problemlerinin yalnızca beyaz tenlilerde olduğu algısı yanlıştır. Ten rengi daha esmer olan bireylerde de bu problemler görülebilmektedir. Tüm cilt tonlarında görülen leke problemi cildin güneş ışınlarına maruz kalmasıyla oluşmaktadır. Bu konuda etkinliği kanıtlanmış yöntem leke tedavisi olmaktadır.

Güneş lekesi(malezma) stresle ilişkili olduğu gibi asıl nedeni hormonal etmenlerdir. Lekeler vücudun tüm bölgelerinde olabilir. Güneşi en fazla alan bölgelerde daha çok görülmektedir. Yüz bölgesi, eller, boyun ve dekolte bölgeleri leke problemlerinin en çok görüldüğü bölgelerdir. Güneş lekesi problemi yaşayan kişiler her mevsim koruyucu kullanmalıdır. Kullanılan koruyucular en az 30 faktörlü olmalı ve kullanan kişiler 4 saatte bir koruyucuyu tazelemelidir.

Hiçbir güneş koruyucusu % 100 koruma sağlayamadığından güneş ışınlarına direkt maruz kalınmamalıdır. Güneşlenme durumunda ciltte yanıkların oluşmamasına dikkat edilmelidir. Güneşe çıkmadan önce ve ya güneşlenme sırasında dedorant, parfüm gibi içerisinde kimyasalların bulunduğu ürünlerin kullanımından sakınılmalıdır. Cildin ince olduğu bölgelere uygulanan ağda, epilasyon, lazer gibi durumlardan sonra cildin güneşten korunması sağlanmalıdır. Gebelik dönemi hormonal etkenler güneş lekeleri oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu süreçte de güneş ışınlarında kremler ile korunulabilir.

 

Güneş Lekeleri Nasıl Tedavi Edilmektedir

Tedaviye başlanmadan önce lekenin ciltteki derinliği tespit edilmelidir. Leke ne kadar yakın zamanda oluşmuşsa o kadar çabuk tedavi edilebilir. Lekenin nasıl oluştuğu araştırılmalı ve ona göre bir tedavi yöntemi geliştirilmelidir.

Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır

Lazerle leke tedavisi işlemlerinde iki tür lazer kullanılmaktadır. Bunlardan biri renk pigmentlerini etkileyerek tedavi sürecini sürdürür, diğeri ise cildin soyulmasını sağlayarak tedavi sürecini sürdürmektedir. İlki cildin altındaki renkli hücrelere lazer atışlarıyla zarar verir. Cilde zarar vermez. İki lazer yöntemi de uygulandıktan sonra kişilerin sosyal hayatını engellemez.

Uygulanan lazer yöntemleri;

Icon Lazer; bu lazer içindeki teknolojik yenilikler ile kişinin cildindeki melanin seviyesini ölçerek cilde uygulanması gereken tedavi yönteminin gösterimini sağlamaktadır. Cilde ne sıklıkta atış yapılması gerektiği ve nerelere atış yapılması gerektiğini belirlemektedir. Bu lazer yöntemiyle leke tedavisi uygulandığı gibi yeni lekelerin de oluşumu engellenmektedir. 21-28 gün gibi aralıklarla 5-6 seansta leke problemi ortadan kaldırabilmektedir.

 

Clearlift; Cilt altına şoklar gönderir ve uygulanan bölgede bilinçli olarak ısı hasarına neden olur. Melanin üretimini arttırarak bir ay aralarla 5-6 seansta lekeleri ortadan kaldırabilmektedir.

Scarlet; Bu yöntem cilt altına mikro iğnelerin yerleştirilmesi ve bu iğnelere dalgalar gönderilmesiyle ısı enerjisinin oluşmasını sağlar. 3’er hafta aralarla 3-4 seans uygulanır.

Baby Face Beauty; Bu sistemde öce cilde lazerle mikro kanallar açılır, daha sonra cilt problemine göre serum uygulanır. Lazerin etkilediği cildin kendini onarma sitemi de devreye girer ve tedaviye yardımcı olur. Bu tedavi 7-15 günlük aralarla 3-5 seansta uygulanır.

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden teknolojik yöntemleri kullanarak kurtulma yoluna lazer epildasyon denir. Dr. Mustafa Karataş lazer epilasyon nişantaşı kliniğinde hastalarına uygulamaktadır. İstanbul ve çevre illerden gelerek tedavi olmak isteyen hastalar lazer epilasyon nişantaşı kliniğinde seanslara başlamaktadır. Alanında uzman olan doktor buz lazer cihazlarıyla da lazer epilasyon nişantaşı semtinde hizmet vermektedir.

Gelişen teknoloji ile ağrısız ve acısız şekilde lazer yöntemleri kullanılarak tüylerden kurtulmak mümkündür. 28 gün aralıklarla yaklaşık 8 seansta lazer teknolojisi ile istenmeyen tüylerden kurtulunabilir. Her cilt tipine ve her tüy rengine uygun tedavi yöntemleri vardır.

 

Yorumlar

Free Porn Video