Kova Burcu Özellikleri Kadın | Kadınlarda Kova Burcunun Özellikleri

 

Zodyak’taki yeri: Onbirinci işaret
Eleman: Hava
Tarih: 21 Ocak – 19 Şubat
Gezegen: Uranüs

Kova Burcu Özellikleri Kadın | Kadınlarda Kova Burcunun ÖzellikleriKova burcu kadını özgür ve hareketlidir. Bu yüzden kıskanç erkeklerden hoşlanmaz. Evliliğe kolay kolay yanaşmaz, bazen ihtiyaç bile duymaz. Duygularını hemen açıklamaz. Yanlış bir şey yapmaktan, zararlı çıkmaktan korkar. Soğuk ve isteksiz görünebilir. Tüm çekiciliğine rağmen, insanları, bu görünümü ile kendisinden uzaklaştırabilir. Aşırı derecede eleştireldir ve pek az kişiyi beğenir. Genelde pek genç yaşta evlenmez, daima kendine benzer bir erkeği arar. Değişkendir, gizemli bile görünebilir. Canlıdır fakat kararsızlığını belli eder. Eğlendirici, çekici olduğu kadar yorucu da olabilir. Modayı adım adım izlemez, ondan yararlanır ve kendi özel beğenisine göre uygular. Hiçten bir şeyler ortaya çıkartarak her defasında değişik görünmeyi ister. Tekdüze bir yaşam onu sıkar. Yeni deneyler, yeni çevreler, yeni uğraşılar arar. An gelir son derece sevimli, içten, cana yakın olur.

Sonra birden değişip, somurtur, diklenir, inatçılığı tutar ve çekilmez bir kadına dönüşür. Bazen de çok duygulu olur. Aşk konusunda bencil olmamakla birlikte, daima kendini korumaya, kurtarmaya bakar. Duygularını açık bir şekilde belirtmez. Buna karşılık birine bağlandığında, er veya geç, özveride bulunmayı da bilir. Kova burcu kadını için özgürlük, bilgi, yeni fikirler, arkadaşlar ve mesleği önemlidir. Bu kadın sürekli hareketlidir ve yenilik peşinde koşar. Toplumda aranılan, sevilen bir kişidir. Her tipte insanla konuşmaktan hoşlanır. Hiç görülmemiş, değişik kıyafetleri giymeyi sever. Bunları kendine yakıştırmayı da bilir. Tutucu, klasik düşüncelerden ve yaşantıdan nefret eder. Hayatının her parçası yeniliğe, geleceğe dönük olmalıdır. Kısıtlanmaya dayanamaz.

 

Kısıtlandığında şiddetle isyan eder. Zekası sayesinde de sonuçta yine kendisi kazanır. Dürüst ve gururludur. Para onun için geri planda kalır. Bu kadına yaklaşmak ve sevgisini kazanmak kolay değildir. Hele evlenmeye razı etmek daha da zordur. Çünkü o, özgürlüğünden vazgeçmeye razı olmayacaktır. Ancak çok farklı ve etkilenebileceği bir erkeğe rastladığında evlenmeyi düşünebilir. Kova kadınına yaklaşabilmek için önce onun dostluğunu kazanmak gerekir. İlk anda, duygusal sözler söyleyip, ilgi çekmeye çalışan erkekler kova kadınlarına itici gelir. Kültürlü ve olgun bir erkek ise hemen ilgisini çekecektir. Ayrıca bu kadın hiçbir konuda kısıtlanmak istemediği için para konularında da serbest kalmak ister. Cömert olmayan, parayı dikkatle harcayan bir erkek kova kadınını sinirlendirir.

 

Yorumlar

Free Porn Video