Konjonktivit Nedir? Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer? Belirtileri Ve Tedavisi

 

Konjonktivit Nedir Ne İyi Gelir Nasıl Geçer Belirtileri Ve TedavisiKonjanktiva, göz kapaklarının iç yüzeyini örten saydam zar iltihaplanmasının örneğin duman, toz, fazla parlak güneş ışığı, virüs ya da bakteriler gibi çok çeşitli nedenleri olabilir. Konjanktivit (konjanktiva iltihaplanması) alerjilerden de kaynaklanabilir ya da kızamık gibi bazı hastalıkların yan belirtilerinden biri olabilir. Gözler acır ve yaşarır, kıpkırmızıdır ve ışığa duyarlıdır. Bazen sümüğümsü ya da cerahatli akıntı olabilir. Bu akıntılar genelde hastalığın belirtilerinden biri olmaktadır.

En Sık Görülen Belirtiler: 1) Konjuktiyada kızarıklık ve şişme 2) Gözlerde acıma, yaşarma ve ışığa hassasiyet 3) Cerahatli ya da sümüğümsü akıntı

Doktora Gitmek Gerekir mi: Konjanktivit 48 saat içinde daha iyiye gitmiyorsa, lütfen doktora gidin. Çocuğunuz gözünün içine bir şey kaçmış gibi hissettiğini söylüyorsa, en iyisi doğrudan göz doktoruna gidin.

 

Doktorunuzun Yapabilecekleri: Doktor ilk önce konjanktivitin nedenini saptayacaktır. Hastalığın nedeni bir enfeksiyonsa, doktorunuz göz damlası ya da göz merhemi verebilir. Şikayetlerin nedeni gözün içine kaçmış yabancı bir cisimse, göz doktoru bunu çıkaracaktır. Çocuğunuzda alerjik konjanktivit varsa, doktor örneğin cromoglicin asidi içeren, antialerjik göz damlaları verecek ve çocuğun neye alerjisi olduğunu saptamaya çalışacaktır.

Sizin Yapabilecekleriniz: Çocuk duman ya da fazla parlak güneş ışığı gibi hastalığa neden olabilecek etkenlere maruz kalmadığı sürece, konjanktivit vakaları genellikle birkaç gün içinde iyileşir. En iyisi çocuğunuzun odasında, mümkünse gölgeli bir yerde kalmasıdır. Dışarı çıkacaksanız, ona iyi bir güneş gözlüğü takın.

Evde Hazırlanan İlaçlar: Çocuğunuzun gözünü günde birkaç kez, kaynatılmış ılık suyla yıkayın. Her defasında, her bir göz için yeni yıkanmış bir pamuklu ya da keten bez kullanın pamuk uygun olmaz, çünkü kolayca dağılır. Soğuk sargılar da çocuğunuza iyi gelecektir. Gözün bir bantla kapatılması ağrıları hafifletir.

 

Homeopati: Euphrasia D4 globuli ve Euphrasia göz damlaları destekleyici ilaç olarak kullanılabilir. Göz çeperlerindeki şişkinliğe karşı günde üç kez beş globuli Apis meilifica D4 verebilirsiniz.

 

Yorumlar

Free Porn Video