Komondor Köpeği Hakkında Bilgi | Özellikleri Nelerdir?

 

Komondor Köpeği Hakkında Bilgi Özellikleri NelerdirKökeni: Soyu Tibet köpeklerinden gelen Komondor, göçmen Macarlar tarafından yüz yıl kadar önce Macaristan’a getirildi. Dünyanın diğer bölgelerine 1920’de, köpek gösterilerinde sergilenmeye başladıkları sırada, yayıldılar.

Tanımı: Komondor gururla yürüyen iri cüsseli bir köpektir. Yükseklik: 65 cm’den uzun. Ağırlık: erkekler 59 kg., dişiler 54 kg. Bütün gövdesi keçe gibi kabarık tüylerle kaplıdır. Bu tüyler 20-27 cm uzunluğunda ve daima beyazdır. Asla fırçalanmamalı ve taranmamalıdır.Tüyler sicimler halinde birbirinden ayrılır ve kesilerek düzeltilir Gözler: koyu kahve. Kulaklar: sarkık ve U biçiminde. Büyük bir başı ve genelde kalın bir kemik yapısı, sarkık kuyruğu ve çok güçlü bir makas çenesi vardır.

Kişiliği: Efendisine itaatkâr, ve saygılıdır, ancak kendisine emanet edilen sürüye saldıran kurtlara ve ayılara acımasız davranır. Komondor birkaç dakika içinde en güçlü düşmanın bile üstesinder gelebilir.

 

Kullanımı: Issız ve uzak bölgelerde kullanılan tipik bir sürü çobanıdır. Özellikle geceleri çok dikkatlidir. Karla kaplı bölgelerde polis köpeği olarak çok başarılı biçimde kullanılmıştır. Köpek yetiştiricileri yakın zamanlarda bu türün kişiliğini biraz yumuşatmışlardır Böylelikle Komondor insana eşlik eden köpek olarak da kullanımaktadır.

 

Yorumlar

Free Porn Video