Kizlik Zari Dikimi Nedir?

 

Kızlık Zarı Dikimi Neden Önemlidir?

            Kızlık zarı dikimi, kızlık zarı tamiri olarak adlandırılan kelime onarılması ya da bekaret yenilenmesi anlamına da gelmektedir. Genellikle kızlık zarının yırtılması, zarar görmesi sonucunda diktirme operasyonları gerçekleştirilebilmektedir. Kızlık zarına latincede hymen (himen) denilmektedir. Kızlık zarı diktirme işlemi ise himenoplasti (hymenoplasty)’dir. Kızlık zarı dikimi operasyonlarının tıbbi olarak kullanılan ismi de yine hymenoplasty’dir. Genellikle kızlık zarı diktirme olarak anılan genital estetik ameliyatları hemen hemen tüm dünyada yer alan ameliyatlar içerisindedir.

            Kızlık zarı ülkemizde hatta dünyanın her yerinde halen sosyal ve kültürel olarak önemini korumaktadır. Kızlık zarının bozulmamış olması bir kadının bekaretinin ya da diğer bir söylenişle bir erkekle ilişkiye girmediğinin sembolüdür. İlk girilen ilişkide kanama olmaması kadının ilişki öncesi başka bir erkekle cinsel ilişkiye girmiş olduğunun kanıtı olarak görülmekte olup kimi zaman kimi yerde pek çok masum genç kız bu sebeple bütün hayatını etkileyecek olaylarla karşılaşabilmektedir.

 Kızlık Zarı Dikiminde Kalıcı ve Geçici Metotlar

            Kalıcı kızlık zarı dikimi çok uzun süreli olup neredeyse kalıcıdır. Bu yöntemin iki ayrı tekniği mevcuttur; Flep yöntemi ve Mikrocerrahi yöntemidir. Geçici kızlık zarı diktirme işlemi evlenmeden bir kaç gün önce yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi tecrübeli kadın doğum uzmanları tarafından uygun cerrahi teknikleri ile yapılmaktadır. Başarı oranı oldukça fazla olup ameliyat sonrası riskleri de çok azdır.

 

 Kızlık Zarı Nerededir?

            Kızlık zarı vajinanın hemen girişinde bulunmaktadır. Dışarıdan yaklaşık olarak 2-3 cm içeride olan ince bir yapıdır. Anatomik ya da fizyolojik bakımdan kızlık zarının bilinen bir işlevi bulunmamaktadır. Genital enfeksiyonlarına karşı koruyucu bir özelliği olduğu söylenmektedir.

 Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

            Günümüzde pek çok kişi kızlık zarı diktirme operasyonları yaptırmaktadır. Yine evlenmemiş kadın yaşamış olduğu talihsiz cinsel ilişki sonrasında çare olarak kızlık zarı dikim ameliyatını yaptırmak için kadın doğum uzmanlarının muayenehanelerine düşmektedir. Bununla birlikte genital bölgeye batan sivri cisimler, alınan darbeler ya da masturbasyon sonrası yapılan hata ve aşırıya kaçışlar durumlarında kızlık zarı zarar görebilir. Bununla beraber küçük yaşta ya da genç kızlıkta yaşanılan taciz ve tecavüz olayları sonucunda da kızlık zarı zarar görüp yırtılabilmektedir. İşte bütün bu olaylarda kızlık zarı dikimi yani bekaret onarımı yapılabilmektedir.

            Jinekologlar tarafından yapılan bu ameliyatların kişilerin psikolojileri üzerinde oldukça pozitif etkileri vardır. Bilhassa bakire olmayan pek çok genç kıza evlenmeden önce yapılan kızlık zarı diktirme ameliyatları umut kapısı olmaktadır. Korkuları ile yaşayan genç kızlar evlenmeden önce kimi zaman sağlıklı flört arkadaşlıkları bile kurmaktan çekinir olmuşlardır.

 

 Kızlık Zarı Dikimini Kim Yapar?

            Kızlık zarı dikim işini; bu bölgenin anatomik yapısını çok iyi bilen ve himenoplasti operasyonu hakkında tecrübeli jinekolog hekimler yapar. Kızlık zarı tamiri kadın doğum uzmanları yani jinekologlar tarafından yapılmakta olup bu işlemin yapılıp yapılmadığını yine onlar ve adli tabipler anlayabilmektedirler.

 

Yorumlar

Free Porn Video