Homeopati Nedir? Homeopatik Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

 

Homeopati Dr. Samuel Hahnemann tarafından geliştirilmiştir ve temel ilkesi, benzeri benzerle tedavi etmektir: Sağlıklı insanlarda belli hastalık belirtileri uyandıran maddeler, küçük dozlarda kullanılarak ve vücudun kendi kendini tedavi güçlerini harekete geçirerek, benzer belirtiler gösteren hastalıkları iyileştirebilir. Burada maddeler adım adım seyreltilir ve çalkalanır (“kuvvetlendirilir”). Etken maddenin yanında yer alan Romen rakamı ve sayı kuvvetlendirme derecesi hakkında bilgi verir: Bu sayı ne kadar yüksekse, madde o kadar kuvvetlendirilmiş ve ilacın etkisi o kadar artırılmış demektir. Ama homeopati yöntemlerini kullanan doktorlar asla sadece hastalık belirtilerini değil, her zaman tüm bünyesi ve varlığıyla bütün insanı tedavi ederler. Deneyimli bir homeopati doktorunun sanatı o hastaya ve kapıldığı hastalığa uygun ilacı seçebilmektir.

Homeopatik tedavi sırasında biraz tedirginlik yaratan bir nokta, başlarda hastalık belirtilerinin kötüleşmesidir. Ama tedavi bundan sonra hızla (iki üç gün içinde) genel hastalık durumunun iyileşmesiyle devam eder.

Homeopati yöntemleri kullanan çocuk doktorları özellikle sürekli tekrar eden, ancak bakteri kaynaklı olmayan enfeksiyonlara yakalanmış çocuklarda başarılı olur. Nörodermit ve bebek egzeması gibi cilt hastalıklarında, tekrar eden solunum yolu sorunlarında, gastroenterit ve aşırı gaz oluşumunda, ruhsal durumdan kaynaklanan mide ve baş ağrılarında homeopatik ilaçlar yararlığını kanıtlamıştır. Kızıl gibi tehlikeli enfeksiyonlar, kanser hastalıkları ve hormon bozuklukları homeopati yöntemleriyle tedavi edilmelidir.

 
 

Yorumlar

Free Porn Video