Ergenlik Döneminde Yaşanan Sorunlar Ve Çözümleri Hakkında Bilgi

 

Ergenlik Döneminde Yaşanan Sorunlar,Resimdeki öğrenci, Ergenlik Döneminde Yaşanan Sorunlar Ve Çözümleri Hakkında Bilgiyüzünde çıkan sivilcelerden dolayı çok çirkinleştiği ve bu sebeple arkadaşları arasında alay konusu olabileceği endişesiyle çok huzursuzdur. Benzer şekilde kız öğrenci de kendisini çok yalnız hissetmesine neden olan birçok olayla karşılaşmıştır. Öğrencilerin biyolojik ve ruhsal değişimlerinin sebebi ergenliğe geçiş döneminde bulunuyor olması olabilir mi? Her bireyin yaşadığı bu dönemi sağlıklı ve sorunsuz atlatabilmek için alınması gereken tedbirler nelerdir? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Erkeklik Döneminde Yaşananlar

Ergenlik dönemi yaklaşık 12 ile 24 yaşlarında yaşanan ve kişinin, biyolojik olarak gelişmesi netice-sinde bedensel, cinsel ve zihinsel gelişimini sürdürdüğü gelişim dönemidir. Ergenlik dönemi sonunda birey yetişkin olarak tanımlanır. Ergenliğe geçiş dönemi insan yaşamında bebeklikten sonra en büyük biyolojik değişimlerin yaşandığı zaman dilimidir. Bu dönemde kızlarda ve erkeklerde görülen değişimler aşağıda belirtilmiştir.

Bu dönemde ruhsal olarak da birçok değişim yaşarız. Vücudumuzdaki değişimlerden dolayı utanabilir, arkadaşlarımızdan farklı olduğumuzu düşünebiliriz. Kendimizi yalnız hissedebilir, öğretmen, aile ve akranlarımızla tartışmalar yaşayabiliriz. Duygularımız çok hızlı değişkenlik gösterebilir, mutlu iken kısa bir süre sonra mutsuz bir duruma gelebiliriz.

 
 

Yorumlar

Free Porn Video