En İyi Video İçeriği Yaratmak İçin 10 İpucu

 

En İyi Video İçeriği Yaratmak İçin 10 İpucu

Son yıllarda videolar popüler bir multimedya türü haline geldi. Ürününüzü dijital olarak satmak, hedef kitlenizi eğitmek, marka etkileşimini geliştirmek ve sosyal medya güncellemelerinizi güncel tutmak için videoları kullanabilirsiniz. Video içeriği artık bir seçim değil; artık herhangi bir başarılı dijital yayıncılık stratejisinin önemli bir bileşenidir.

Bazı araştırmalara göre pazarlamacıların yüzde 86’sı video kullanmanın web sitelerine gelen trafiği artırdığını iddia ediyor. Ayrıca, alışveriş yapanların yüzde 79’u bir markanın videosunu izledikten sonra satın alma yaptıklarını söylüyor. Alışveriş yapanların yarısından fazlası en sevdikleri işletmelerin videolarını görmek istiyor. Videolar yalnızca pazarlama için değil, ayrıca satış görevlilerinin müşterilerle yepyeni bir düzeyde iletişim kurmasını sağlıyor.

 

Giderek daha fazla firmanın Instagram ve YouTube’da varlıklarını duyurmasıyla birlikte video pazarlamanın yükselişini görmezden gelmek aptalca olur. Takipçi sayınızı artırmak ve işletme imajınızı hayata geçirmek için ek videolar çekmeye de odaklanmalısınız.

Bir pazarlama videosunun nasıl oluşturulacağının temellerinde uzmanlaştıktan sonra, stratejilerinizi geliştirmenin zamanı geldi. Bu video pazarlama stratejileri, videolarınızı mükemmelleştirmenize yardımcı olacak.

1) Hikaye anlatın

 

İnsanların çoğu sıkıcı içerikli videoları izlemek istemiyor. İçlerinde güçlü duygular uyandıracak bir hikaye görmek istiyorlar. Bilgiyi yayarken hedefiniz kitlenizle bağlantı kurmak olmalı. İzleyicilerin ilgisini çekecek ve şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istemelerini sağlayacak hikayeler anlatın. Kısa ve öz olun ve iyi akan bir hikaye anlatın.

2) Mobil dostu olun

En iyi pazarlama videoları her tür müşterinin dikkatini çekendir. Günümüzde hemen hemen herkes internete erişmek için akıllı telefonlarını kullanıyor. Videonuz mobil uyumlu değilse, yüzlerce kişi sırada beklerken kimse bir video için fazladan çaba harcamak istemediğinden binlerce potansiyel izleyiciyi kaçırırsınız. Bir video telefonunda oynatılmazsa, çoğu kişi videoyu kapatır. Platform ne olursa olsun, mobil uyumlu bir video hazırladığınızdan emin olun.

3) Videonuzu her sosyal medya platformuna göre özelleştirin

En İyi Video İçeriği Yaratmak İçin 10 İpucu

Farklı pazarlama videoları türleri, çeşitli sosyal medya platformlarında farklı performans gösterecektir. Algoritma, hangi videoların daha iyi performans gösterdiğini ve belirli bir platformda daha fazla izleyici çektiğini belirler. İster Facebook’ta ister Instagram’da yayın yapıyor olun, videonuzu platformun algoritma tercihlerine göre özelleştirin. Kayda başlamadan önce biraz araştırma yapın. Örneğin Nintendo, Instagram’ın komik kısa kliplerinin popülaritesinden yararlanıyor.

4) Avantajınız için iyi bir video düzenleme programı kullanın

Pazarlama filmlerinizde ürününüzün faydaları mümkün olduğunca detaylı anlatılmalıdır. Eğitim videoları, ürününüzü hedef pazarınız için daha erişilebilir hale getirmenize yardımcı olabilir. Mac ve Windows için en iyi ekran kaydediciler (Movavi Ekran Kaydedici, OBS veya Bandicam) ile masaüstü videolarını veya belirli bir program arayüzünü yakalamak için ekranınızı kaydedebilirsiniz.

En İyi Video İçeriği Yaratmak İçin 10 İpucu

Daha sonra bu videoyu işlemeniz gerekecek. Burada devreye video düzenleme programları giriyor. Kizoa, internette bulabileceğiniz en eksiksiz çevrimiçi video düzenleme programlarından birini temsil ediyor. Doğrudan bilgisayarınızdan veya Facebook’tan video parçaları ve fotoğraflar eklemenize olanak tanıyor ve özelleştirme seçenekleri arasında video, geçiş efektleri ve hatta arka plan müziği oluşturmanıza yardımcı olacak şablonlar içeriyor. Ücretsiz sürüm bir filigran içeriyor, ancak ömür boyu premium hesap da alabilirsiniz.

5) İzleyicinin ilk birkaç saniyede dikkatini çekin

Birisi bir videoyu tıkladığında, akışındaki bir sonraki videoya geçmeden önce size yalnızca birkaç saniye verir. Bu birkaç saniyeden yararlanmak ve onları daha uzun süre meşgul tutmak için filmin başında hızlı bir yakalama noktası bulmalısınız. Bu nokta, videonun konusunu netleştirmeli ve izleyicileri bir nedenle sona kadar kalmaya motive etmeli.

6) CTA’ları unutmayın

Sosyal medyada çok fazla dikkat dağıtıcı şey olduğundan, izleyicileriniz ekranlarında bir sonraki şeye geçmek için beğenseler bile videonuzun keyfini çıkarmayı unutabilirler. Onlara harekete geçirici mesajlar sunmanız gerekir. Görüntüleyicinin kapanmaması için CTA’larınızı stratejik olarak yerleştirin. CTA’lar genellikle bir videonun sonuna yerleştirilir. Videonun ortasındaki CTA’lar da yüksek risk oranına sahiptir. Sert talimatlar vermek yerine, CTA’ları nazik olarak sunmalısınız. Kötü bir algı yaratacağından dolayı CTA’ları introdan sonra koymanızı asla tavsiye etmiyoruz.

 

Yorumlar

Free Porn Video