Dudak Dolgusu Nasıl Ve Neden Yapılır?

 

Dudak dolgusu, kişilerin doğuştan ince dudaklı bir yapı göstermekte olan dudak yapılarının istenen dolgun yapıyı elde etmeleri için uygulanmakta olan bir estetik çeşidi olarak belirtilerek ifade edilmektedir. Genetik olarak rastlanabilen dudak incelik hali genç yaşlarda dudak dolgunluğu olan kişilerin yaşın ilerlemesi ile bu dolgunlukla ilgili görüntüsünün kaybolması halinde de dudak dolgu işleminin kişilere istekleri dahilinde uygulanmakta olduğu ifade edilen estetik operasyon olarak belirtilmektedir. Dudak dolgusunun kişilere uygulanması halinde kişilerin elde etmekte olduğu görüntü istenilen dolgun yapı ile birlikte yeni bir şekil elde etmiş dudak yapısı oluşumu olarak belirtilir.

Ayrıca uygulamayı zamanla yaşın ilerlemesiyle birlikte dudak ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların artması ve dudak yapısının dolgunluğunu bozulması gibi hallerde ileri yaşlı bayanların ve kullanmakta olduğu bir estetik operasyon olarak belirtilmekte olup kırışıklıkların da bir bakıma giderilmesi amacıyla uygulanmakta olan bir yöntem olarak ifade edilir. Dudak dolgusu mersin oluşumu dudak çevresine ve dudak içerisine enjekte edilen normal bir yapı olmakta olduğu ve dermal bir dolgu yapısını içermekte olduğu belirtilir.

Dudak çevresine yapılan boya enjekte ile kırışıkları bir bakıma giderilmesi ve yaşın getirdiği oluşumların istenilen görüntüye kavuşması amacıyla dudak dolgusu tercih edilmekte olan bir operasyon olarak bilinmektedir. Dudak dolgusu mersin çevresindekileri ve dudak yapısında oluşan gençlik halini yaşın ilerlemesi ile kaybolması halinde bu durumdan giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

 

Dudak Dolgu İşlemi Yapımı

Hyaluronik asit cilt için yenilenme bakım işlemlerini gerçekleştirmekte olan cildin genç bir görünüme kavuşması açısından Estetik operasyonlarında tercih edilmekte olan bir yöntem olarak belirtir. Ileri yaşlarda cilt için hyaluronik asit miktarında azalma durumu söz konusu olarak cilt için büyük bir risk olarak karşılaşılmaktadır. Dudak dolgusu mersin operasyonlarında hyaluronik asit miktarının artırılması ve cildin yenilenmesi esasına dayanarak genç bir görüntüye kavuşması amacıyla dudak bölgesinde bu işlemin gerçekleştirilmekte olduğu belirtilmektedir. Dudak dolgusu mersin operasyonunda inorganik asit miktarının arttırılarak dolgunun uygulanması gerçekleşmektedir.

Dolgu dudak çevresi ve dudak yapısına uygun şekillerde uzmanlar tarafından uygulanarak dudak dolgunluğunun ve hyaluronik asit ile dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi ve genç bir görüntü elde edilmesinin sağlanmakta olduğu ifade edilmektedir. İşlem cilt yapısında gözlenen kırışıklıkların giderilmesi halinin oluşumu bununla beraber istenilen dudak dolgunluğu nun elde edilmesi ve yeni bir dudak şeklinin oluşumu açısından uygulanmakta olan bir estetik çeşididir.

Dudak Dolgusu Operasyonu Sonrası Ve İyileşme Süreci Nasıldır?

Dudak dolgusunun uygulanmakta olduğu kişiye uzman doktor tarafından 30 dakika sürecinde uygulanmakta olduğu bununla beraber kişinin aynı gün içerisinde taburcu olarak günlük hayata karışa bilmekte olduğu belirtilmektedir. Dudak yapısı ve çevresinde kızarıklık oluşması ve bazı hallerde şişlik durumunun gözlenmesi ile beraber şişlik ahalinin bir hafta gibi bir süre içerisinde geçmekte olduğu belirtilmektedir.

 

Dudak yapısına uygulanan dolgunun etkisi hemen gözle görülür bir şekilde dolgunluk halinin gözlenmekte olduğu belirtilir. Dudak dolgusu mersin uygulanan bazı uygulamayı talep eden kişilerde dolgu uygulaması 2 veya 3 seans sürecince gerçekleşmekte olup bunun nedeni uygulanan dudak dolgusunu çeşidinden veya kişilerin dudak yapısından dolayı kaynaklanmakta olduğu ifade edilir. Dudak dolgusunun uygulanmasının ardından geçen bir hafta süresinin ardından dudak yapısında doğal bir dolgunluk halinin oluşmakta olduğu belirtilmektedir.

Uygulama öncesinde yapılacak işlemler arasında uygulamayı talep eden kişilerin sigara kullanıyor olması halinde Bir hafta öncesine kadar sigara kullanımı kesmelerini gerekmekte olduğu belirtilmektedir. Uygulama sonrasında rahat olarak kullanılmakta olan bir kıyafet ile uygulamanın gerçekleştirilmesini sağlamak uygulama sonrasında uygulamanın yapıldığı kişilerin rahat hareket etmesine sağlamakta olduğu belirtilmektedir.

 

Yorumlar

Free Porn Video