Çocuklar Duymasın Ece, Melis, Merve ve Orçun Kimdir?

 

Çocuklar Duymasın Ece, Melis, Merve ve Orçun Kimdir? , bu içerikte sizlere çocuklar duymasın dizisinde oynamış olan ece, melis, merve, ve orçun karakterlerini canlandıran ünlülerin gerçek isimlerini vereceğiz. Çocuklar duymasın dizisini izleyen herkes bilir ki merve, orçun, ece ve melis vazgeçilmez karakterlerden biriydi. Çocuklar duymasın izleyenleri her gün çocuklar duymasın dizisinin en son bölümünü takip ederler ve izlerler. Bunun sebebi bu diziyi çok sevmeleri olmaktadır. Bu gayet normal. Çocuklar Duymasın Dizisi baya eski bir dizi ve çok izlenen bir dizi.

Çocuklar Duymasın Merve ve Orçun Kimdir?

Çocuklar Duymasın Ece, Melis, Merve ve Orçun Kimdir?

Çocuklar Duymasın Orçun:

Gerçek adı Alp Eren Khamis’tir. 2003, 14 Temmuz’da istanbul’da doğdu.

 

Rol Aldığı Film ve Diziler:

Çocuklar Duymasın
Günce
Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine
Çocukluk Günleri
En Son Babalar Duyar
Hatırla Sevgili

Çocuklar Duymasın Merve: 

Gerçek adı Öykü Güven‘dir. 2003 Yılında İstanbul’da doğdu.

 

Çocuklar Duymasın Ece ve Melis Kimdir?

Çocuklar Duymasın Melis:

Gerçek adı Melis Enise Kütük‘tür. 1985’te Manisa’da doğdu.

Çocuklar Duymasın Ece:

Gerçek adı Aydan Koptur‘dur. 1990’da İstanbul’da doğdu.

Çocuklar duymasın dizisindeki melis, ece, merve ve orçun hakkında bazı bilgiler verdik. Bu kişilerin hayatını, nereli olduklarını, instagram adreslerini veya başka merak ettikleriniz herşeyi google arama motoru sayesinde araştırabilir ve daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu sayede merakınızı gidermiş olursunuz ve içiniz rahatlar.

Çocuklar Duymasın Dizisi Hakkında

Çocuklar Duymasın dizisindeki Haluk karakteri sert ve maço konuşmalar icra eden eski kafalı denilebilecek, gelenekçi, ataerkil bir yapıda. Ama mesela Haluk torununu severken veletle velet olabilen içinde sevgi gibi hoş şeyler olan ama bunu dışa yansıtmaktan çekinen bir karakter. Dizimizde bu karakterimiz gelenekçi kişilikten modern kişiliğe doğru giden yaşantıya ayak uydurmaya çalışıyor. Bu karakter konuşmalarında bayağı fazla argo kelimeler kullanıyor. Sık sık bir yerlerini kaşıyor ve sinirli hareketler sergiliyor.

Meltem karakteri modern ve entelektüel bir görüntü çiziyor. Alışveriş yapmayı seven kendine bakan, iyi giyinen modayı ve sanat konusunda ki bir çok konseri, gösteriyi takip eden bir karakter. Uyurken tam da özellikle dergi ve kitaplar okuyup kendini pekiştirmeyi seven bu karakterimiz, erkeğiyle dizimizdede devamlı bir tartışma içerisinde diyebiliriz. Dizide eş olan Haluk ile Meltem karakteri çatışma haline düşmüş göründüğünde Haluk, karakteri yanlış kararlar alırken Meltem karakteri doğru kararları genel olarak vermekte ve Haluk karakterinin almış olduğu kararlar nerede ise hep dizinin sonunda yanlış olarak nitelendirilmekte. Bu da dizide Haluk karakterinin denemelerinde başına gelen aksilikler ve olaylar sonucunda Meltem karakterinin vakaya müdahalesi sonucunda doğru olan aktarılmaktadır.

Meltem Ve Haluk Çatışması

Örneğin dizinin bir başka bölümünde Meltem kilo vermek ve sağlıklı yaşamak için spor yapmak gerektiğini söylüyor. Ancak Haluk spora gerek olmadığını yalnız diyet yaparak kilo verilebileceğini söylüyor. Karakterler bu konuda iddialaşıyorlar ve Haluk karakteri nihayetinde rejimi abartınca hastanelik oluyor. Tam şurada Haluk karakterimizin başka bir düşüncesiyse spor salonundaki erkek adamların halukun eşi için birer tehdit oluşturacağını düşünmekte. Bunun için eşini ikna etmek adına diyeti abartıyor. Dizinin sonuç bölümünde bu olay Meltem karakterinin arkadan verilen bir fon müziği eşliğinde ve kamera açısı yakın çekime odaklı halde doğru olanın spor ve diyet ile kilo vermek bulunduğunu aktaran bir konuşmasıyla bitiyor. Bu örnekten de anlaşılabileceği şeklinde dizi genel anlamda bu şekilde toplumsal çatışmalar ile başlıyor. Genel anlamda toplumda bilinen hatalar bir kötü örnekle veriliyor. Sonunda ise doğru olanın nasıl olması gerektiği vurgusu yapılıyor.

Töreci, Taş Fırın Erkeği Haluk

Bunun gibi bir bölümde ise Haluk karakteri eşyaları taşıtmak için görevli kişiler tutmamakta ısrar ediyor. Buradan da anlaşılabileceği şeklinde Haluk karakteri olabildiğine hasis bir karakter. Sonuç neticesinde Haluk belini incitiyor ve eşi Meltemin tüm ısrarlarına rağmen doktora gitmeJkten çekiniyor. Meltem karakterinin babası bir arkadaşını da çağırarak Haluk karakterinin elleri ve ayaklarından tutarak çekiyorlar. Bunun eskiden yapılan iyi ve işe yarayacak bir yöntem olduğu söyleniyor. Sonuçta Haluk daha kötü sakatlanıyor ve hastaneye acilen kaldırılıyor. Daha sonrasında sahne evin salonunda açılıyor ve Haluk karakterinin iyileştiğini göstererek keşke başından hastaneye gitseydim diyen Haluk karakterinin toplumsal bildirimi ile sonlanmış oluyor. Dizi genelde bu şekilde işliyor bir mesele ele alınıyor başında hatalar yapılıyor ve çatışmalar oluyor. Sonunda ise doğru olan bulunuyor ve hata icra eden karakterde yanlış meydana getirdiğinı kabul ederek doğru olanın bildirisini veriyor.

Sadece dikkat çeken bir öteki nokta ise erkek karakterlerin hanım karakterlere nazaran daha doğru kararlar verdiği yönünde buradaki adam tipleri ele alındığında Haluk karakteri töreçi, geri kafalı bir tip oynarken, Çaycı Hüseyin tiplemesi devamlı boş gezen, kumar oynayan, kavga eden, eşini çalıştıran ve parasını yiyen bir tip olarak karşımıza çıkıyor. öteki bir karakter olan gönül karakterinin eşleri ise genel anlamda korkak, sinik bir yapıda karşımıza çıkıyor. Dizi içinde hiçbir şekilde geçim sıkıntısı yaşanmıyor. Evde birde genel işlerden sorumlu hizmetçi çalışıyor. Doğrusu gerçek Türk topluluğu yapısını bu dizi canlandırıyor demeniz kesinlikle mümkün değil.

Dizideki Meltem karakteri beyaz perde, Opera, Tiyatro gibi etkinliklere gitmek isterken Haluk karakteri bu etkinliklerin hiç birine katılmak istemiyor ve eşinin bu tür isteklerinin gereksiz bulunduğunu söylüyor. Haluk karakteri fanatik ve bir futbol takımını tutuyor. O ekibin maçları olduğunda evde oturulup tv izlenmesi Haluk için bir standart ve her futbol maçı olduğunda da Meltem karakterinin bir toplumsal aktivitede bulunma isteği oluyor. Haluk ise nihayetinde eşinin istediği aktiviteyi yapmak zorunda kalıyor.

Genel olarak dizi ele alındığında:

Meltem karakteri karşılaştığı sorunları kaba kuvvetten öte konuşarak çözmek eğilimindeyken, Haluk karakteri ataerkil, gelenekçi ve şiddete başvurmaktan çekinmeyen sinirli bir karakteri yansıtıyor. Ona göre evde son sözü erkek söyler. Haluk karakteri için kendi haricinde modern bir erkek kılıbık ve yumuşak bir erkektir. Haluk karakteri kimseden kokmayan bir karakteri sergiler ancak. Bir bölümde babasının ziyareti sırasında babasından adeta küçük bir çocuk gibi korkmakta çekinmekte korkmasa da babasının her söylemiş olduğine saygı göstermektedir. Burada da verilen toplumsal ileti kim olursanız olun ne olursanız olun büyüklerinize ihtiyaç duyulan saygıyı gösterin iletiıdır. Haluk karakteri babası söz mevzusu olduğunda fazlasıyla saygılıdır. Babası da dizide oldukça sert ve otoriter bir tiplemedir. Özellikle Haluk’a fazlasıyla sert ve baskıcı şekilde davranmaktadır. Haluk babasının baskıcı ve sert mizacıyla büyütüldüğü için kendisine idol aldığı babasının çizdiği görüntüı kendisinde ailesine çizmeye çalışmaktadır.

Haluk karakteri pek sosyalleşme eğiliminde değildir. Meltem karakteri ise sosyalleşme ve sık sık aktiviteler yapmak istemektedir. Bu aşamada karakterler dizi içinde sürekli bir çatışma halindedirler.

Genel olarak Dizinin her bölümüne bazı problemler belirleniyor ve işleniyor. Bu sorunlar cemiyet da olması ihtiyaç duyulan şekilde çözümleniyor. Ancak dizi ne olursa olsun Türk toplumunu ve ailesini yansıtmamaktadır. Geçim sorunları, işsizlik gibi temel sorunlara dizide hiç değinilmiyor. Toplumsal sorunlarda ele alınırken en önemlileri ve toplumu en çok ilgilendiren sorunlardan ziyade daha basit sorunlar dizide konu ediliyor. Bu noktada dizi diğer dizilere oranla daha eğiticidir diyebiliriz. Sadece diziler reyting ve kar amacı güttükleri için öyle görünüyor ki esas problemleri yansıtmaktan uzak durumdadırlar.

Çocuklar Duymasın Ece, Melis, Merve ve Orçun Kimdir?

Etiketler : çoçuklar duymasın neco kimdir,çoçuklar duymasın oyuncuları 2022,çoçuklar duymasın oyuncuları yaşları,coçuklar duymasın oyuncu,çoçuklar duymasın merve gerçek ismi, çoçuklar duymasın merve gerçek adı,çoçuklar duymasın melis gerçek ismi,çoçuklar duymasın orçun merve kaç yaşında,çocuklar duymasın melis gerçek adı, çocuklar duymasın ece gerçek adı,çocuklar duymasın ece gerçek ismi,çocuklar duymasın orçun gerçek adı, çocuklar duymasın orçun gerçek ismi,çocuklar duymasın,çocuklar duymasın oyuncuları,çocuklar duymasın ece,çocuklar duymasın orçun,çocuklar duymasın merve,çocuklar duymasın melis

 

Yorumlar

Free Porn Video