Burçlara Göre Kişilik Yapıları | Burçlara Göre Karakteristik Özellikler

 

Burçlara Göre Kişilik Yapıları | Burçlara Göre Karakteristik ÖzelliklerYıldızbilimle ilgilenen, yıldızbilimi izleyen her meraklu, hem başkalarını, hem de kendini merak eder ve burcuna göre kişiliğini araştırır. Bu, aynı zamanda, yıldızbilimi Tahminler uygunsa, kişi gerek kendisini gerekse başkalarını o yıldızbilimsel tipolojide bulursa, yıldızbilim tutarlı bir yöntemdir; bulamazsa, bu sistem insanoğlunun tarihini kapsayan bir safsatadır. Artık, son yıllarda ve özellikle genç kuşak yıldızbilim meraklıları arasında, ilk kez karşılaşan iki insanın, ilk tanıtma konuşmaları arasında “hangi burçtansınız?” sorusu ve cevap alındıktan sonra, alınan cevaba, belirtilen burca göre açıklamalar yapmak, yorumlar yürütmek sık sık rastlanılan bir durumdur.

Bu da, yıldızbilime karşı artan ilgiyi kanıtlamak bir yana, insanların birbirlerini tanıyabilmek için ortak bir temel aradıklarını, bu temeli önemsediklerini de gösteriyor. Bundan hareket ederek burçlar ve insan kişilikleri konusunu kademeli olarak, yani özetten ayrıntıya giderek ve bu en popüler yıldızbilim koluna ilgi değerini tanıyarak, gidelim. tipolojisi arasındaki dolaysız ilişkilere bir göz alalım:

Koç

Ateşin işaretidir ve Merih’in etkisi altındadır. Merih bu burçtaki kişileri ateşli, hareketli, çoğunlukta fanatik, atılgan, bağımsız, aktif ve korkusuz kılar.

 

Boğa

Toprağın işaretidir ve Venüs’ün etkisindedir. Boğa’ya özgü güç, genelde adaletli, bazen ağır vücutta belli olur. Bu burcun kişileri mücadeleden, hükmetmekten hoşlanır. Kararlıdır, hırslıdır, yöntemlidir, kıskançtır. Çoğu kez yönetici veya sanatçıdır.

ikizler

Havanın işaretidir ve Merkür’ün etkisindedir. Bu burçtaki kişiler sanatsever, işbilir, fakat aynı zamanda vurdumduymaz olurlar. Bazen iki mesleği birden yürütürler. Duyarlıdırlar ama kaypak oldukları da görülür. Toplum hayatından hoşlanırlar, sık sık yüzeyseldirler.

Yengeç

Suyun işaretidir ve Ay’ın etkisindedir. Bu burcun insanının hayal gücü çok geniştir, idealist olur. Siyasal ya da dramatik yeteneklere sahiptir. Kaprisli de olabilir, çabuk heyecanlanır, çok duyarlıdır.

 

Aslan

Ateşin işaretidir ve Koç burcu gibi Güney’in etkisindedir. Bu burçtan olan kişiler ateşli ve heyecanlı olurlar. İyi konuşurlar, çekicidirler. Dışa dönüktürler, yönetmeye eğilimlidirler. Hırslı olurlar ve bazen gereksiz davranışlarda bulunurlar.

Başak

Boğa gibi toprağın işaretidir ve ikizler gibi Merkür’ün etkisindedir. Bu burcun insanı amacına varmak, kendine bir yer edinmek için mücadele eder. Tutkularında ölçülü olup, zeki ve araştırıcıdır. Takdir edilmek, sayılmak arzusu duyar.

Terazi

İkizler gibi havanın işaretidir ve Boğa gibi Venüs’ün etkisindedir. Bu burcun insanı keskin görüşlüdür, durumlara uyum sağlamasını bilir. Yumuşaklığı ve şiddeti bir arada yürütür. Dengeli ve adildir, iyi niyetlidir. Düşünce tarzı sağlam ve düzgündür. Kibardır ve sanatsal uğraşılardan, zevklerden hoşlanır.

Akrep

Suyun işaretidir ve Yengeç gibi Plüton ile Merih’in etkisindedir. Bu burcun insanı son derece gerçekçidir. Hayal kurmaz, derin düşüncelere dalmaz. Sezgileri çok güçlüdür, hesaplı ve saldırgandır. Kurnazdır, ne istediğini çok iyi bilir.

Yay

Koç ve Aslan gibi ateşin işaretidir, Jüpiter’in etkisindedir. Bu burcun insanı, genelde neşelidir. Spordan hoşlanır. Gururlu olmakla beraber iyilik-severdir. Durugörü sahibi olabilir. Ateşlidir ve özeleştiriden yanadır. Kazanabilir, fakat hükmedemez.

Oğlak

Boğa ve başak gibi toprağın işaretidir. Satürn’ün etkisindedir. Gururludur, pratik yeteneklere sahiptir ve başkaları üzerinde baskı kurmayı bilir. Bencil olmakla birlikte hesaplı ve yöntemlidir.

Kova

ikizler ve Terazi gibi, havanın işaretidir. Uranüs’ün etkisindedir. Bağımsızlığından vazgeçemediği için başkalarının buyruğu altına girmez. İnsancıldır, kardeşlik duygularını besler. Özgündür, hayal gücüne sahiptir. Doğuştan müzisyendir. Mizah sahibidir. Ruhsal yetenekleri vardır.

Balık

Yengeç ve Akrep gibi suyun işaretidir. Neptün’ün etkisindedir. Duyarlıdır, çabuk heyecanlanır. Vicdanlıdır, başkalarına acır, çoğunlukla kendini boşuna harcar. Tutkuları platonik’tir. Başarıları destek sonucudur. Sevgisiz kaldıklarında davranışları değişkendir.

Yukarıdaki temel diyebileceğimiz açıklamaları bir kat daha açalım; kadın-erkek ayrımına girmeksizin ve tek tip üzerine giderek. Burada amacımız bir tekrar değil, kademeli bir oluşumun sürecini, adım adım, belirlemektir.

 

Yorumlar

Free Porn Video