Bull Terrier Hakkında Bilgi | Özellikleri Nelerdir?

 

Bull Terrier Hakkında Bilgi | Özellikleri Nelerdir?Bull Terrier Hakkında Bilgi | Özellikleri Nelerdir? , 1830’da bulldoglar ile boğalar arasında tertiplenen dövüş gösterileri büyük ilgi toplarken, bu “sporu sevenler saldırıda çok daha çevik bir köpek yetiştirmek istediler. Bullterrier, bulldoglun Eski İngiliz terrieri ile çiftleştirilmesi ve bir parça İspanyol pointer cinsinin taşıdığı kanın da eklenmesiyle ortaya çıktı. Tüyleri beyaz olan türü 1850’de tanıtıldı. 

ÖzellikleriÖne doğru çok uzun, oval bir başı, güçlü çene kemikleri, sağlam, sağlıklı ve düzgün dişleri vardır. Gözler: siyah, küçük, badem biçiminde. Omuzlar: güçlü ve kaslı. Vücut: dolgun ve yuvarlak. Kuyruk: yatay duruşlu. Tüyleri, kısa, sert ve parlaktır. Renkler: saf beyaz, ya da baş kısmı siyah lekeli veya kaplan desenli; kaplan, sarımsı kahverengi, siyah ya da üç renkli. Yükseklik: 53-56 cm. Ağırlık: 23.5 ile 28 kg. arasında olmalıdır.

Kişiliği: Bir zamanlar son derece vahşi bir köpekti. Ancak; modem yetiştiriciler tarafından kibarlaştırılmıştır. Günümüzde, iyi huylu, sadık, nazik ve itaatkâr bir köpektir.

 

Kullanımı: Kan dökücü ve cesur bir gladyatör olarak dünyaya geldi. Daha sonra, sürü bekçisi, fare avcısı, insan dostu ve muhafız bekçi olarak kullanıldı.

Not: Gösteri amacıyla iki ayrı sınıfa ayrılmıştır: beyaz ve renkli.

Umarım faydalı bir makale olmuştur. Farklı konularda  makale yazmamı isteyen arkadaşlar yorum kısmında  yazabilirler.

 

Etiketler: Bull Terrier Hakkında Bilgi | Özellikleri Nelerdir?,bull terrier fiyatları,bull terrier özellikleri ,bull terrier dövüşleri ,bull terrier ekşi, minyatür bull terrier ,staffordshire bull terrier ,bull terrier attack, american bull terrier fiyatları, bull terrier çiftlik

 

Yorumlar

Free Porn Video