Bebeklerde Pişik Nedir? Neden Olur? Nasıl Geçer? Belirtileri Ve Tedavisi

 

Bebeklerde Pişik Nedir? Neden Olur? Nasıl Geçer? Belirtileri Ve TedavisiPişik, diğer adıyla çocuk bezi dermatiti (dermatit cilt iltihabı demektir), idrarı emmiş alt bezleri cildin üstünde uzun süre kalınca oluşur. Üzerindeki naylon kaplamayla bez hava geçirmez bir şekilde bebeğin poposunu sarar ve bu nemli ve sıcak ortamda idrarı parçalayan bakteriler hızla çoğalın Böylece keskin bir kokusu olan, cildi tahriş eden ve yıpratan amonyak oluşur. Bebeğin poposu yara olur ve küçük sıyrıklara benzeyen, kırmızı, açık yaralar özellikle bebek bezinin cilde oturduğu kalça ve baldırın üst kısımlarında görülür.

En sık görülen belirtiler:  Ciltte kızarma, Pul pul olma, Açık yaralar

Doktora Gitmek Gerekir mi: Doktor sorunun pişik mi, yoksa pişik enfeksiyonu mu olduğunu saptar. Pişik enfeksiyonunun nedeni mantarlardır ve tedavisi farklıdır.

 

Doktorunuzun Yapabilecekleri: Doktor size bebeğinizin pişik olmuş poposunu nasıl tedavi edeceğinizi açıklayacaktır. Zor vakalarda antibiyotik ya da kortizon içeren merhemlerin kullanılması gerekebilir.

Sizin Yapabilecekleriniz: Doğru bakım belirleyicidir. Hijyenik olmayan, üstü naylon kaplı bebek bezlerinden ve doğal yünden yapılma bezlerden kullanmayın. Bebek her altına yaptığında değiştirmek gerekse bile, pamuklu kumaştan bezlerden kullanın. Daha da iyisi kağıttan yapılmış, tek kullanımlık bebek bezleridir.

Bebek Bezlerini Sıkı Bağlamamak Gerekir: Gevşek bağlanmış bezler cildin hava almasını sağlar ve cildi sürtünmeyle tahriş etmez. Bebeğinizin poposunu, en iyisi akan musluk suyunun altında, ılık suyla ve incitmeden iyice temizleyin. Temizlik için bebek yağı içeren bezler kullanmayın. Kuruturken cildi ovuşturmayın, havluyu hafifçe dokundurup kaldırın. Bebeğinizi saç kurutma makinesiyle de dikkatlice kurutabilirsiniz. Saç kurutma makinesi en düşük ısıya ayarlanır ve yaklaşık 4o santim mesafede tutulur. Elinizle kontrol ederek, sıcaklığın çok kuvvetli olmamasını sağlayın.

 

Çinkolu merhemler ya da eczacınızın hazırlayabileceği bir çinko solüsyonu bakım için uygundur, ama cildin hava alabilmesi için ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Açık yaraların olduğu bir pişiğin üstüne pudra dökmeyin! Pişikli bölgelerin üstüne çay emdirilmiş tamponlar (tampona çayı en az on dakika emdirin) koyabilir ve pantenol içeren merhernler de kullanabilirsiniz.

Homeopati: Yukarıda tarif edilen önlemlerin yanı sıra günde iki globuli Chamomilla D3o faydalı olacaktır.

https://indiansexvideo.watch/video/brazzers-fuck-3gp

 

Yorumlar

Free Porn Video