Bebeklerde Göz İltihabı Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir? Belirtileri Ve Tedavisi

 

Bebeklerde Göz İltihabı Nasıl Geçer?

En Sık Görülen Belirtiler: Bir ya da iki gözde Bebeklerde Göz İltihabı Nasıl Geçer Ne İyi Gelir Belirtileri Ve Tedavisifaztalaşmış gözyaşı akıntısı, Göz pınarında irin Yeni doğanlarda gözyaşı kesesinin iltihabına, dakriyosistit adı verilen göz sorununa sıklıkla rastlanır. Göz yaşarır, bazen göz pınarında çapaklanma oluşur. Sorunun nedeni: İnce bir deri tabakası gözyaşı kanalı burna uzanan kısmını kapatır, gözyaşı sıvısı akamaz ve birikir. Burada bakteriler ürer ve tedavi edilmezse haftalarca devam edebilecek bir iltihaplanmaya neden olur.

Doktora Gitmek Gerekir mi: Çocuğunuzun gözyaşı kesesinin iltihaplandığından şüpheleniyorsanız, onu doktora götürmelisiniz. İltihap tedaviye rağmen geçmezse, bir göz doktoruna da danışmalısınız. Gözyaşı akışının düzene girmesi ve iltihabın geçmesi için, buruna akan gözyaşı yolunun açılıp açılmaması gerektiğine ancak o karar verebilir.

 

Doktorunuzun Yapabilecekleri: Gözyaşı kanalındaki tıkanıklığı açmak ve gözyaşı akışını sağlamak için, doktor iltihaplanmış gözyaşı kesesine bastırır. İltihabın akabilmesi için gözyaşı kesesine sizin de nasıl masaj uygulayabileceğinizi gösterecektir.  Gerekiyorsa, bakterileri ortadan kaldırmak için göz damlası verebilir.

Sizin Yapabilecekleriniz:

Bitkisel ilaçlar: Günde dört kez, gözotu adı verilen euphrasia bitkisini kaynatarak, dıştan sargı olarak ya da iltihaplı gözü yıkamak için kullanabilirsiniz.

 

Evde hazırlanan ilaçlar: Bebeğiniz uykudan uyandığında kaynatılmış ılık suyla gözlerini yıkayın. Her bir gözü için kullanılmamış, ıslak bir mendil ya da pamuklu bez kullanın – pamuk dağılabileceğinden, tavsiye edilmez. Papatya çayı iyi değildir, gözü daha fazla tahriş edip alerjik tepkilere yol açabilir.

Homeopati: Sarı, iltihaplı, gözü yakmayan göz akıntısına karşı günde üç kez ağızdan verilecek beş globuli Pulsatilla D4 tedaviyi destekleyici etki gösterir. Gözde yara oluşturmayan, su gibi gözyaşı akışı varsa Allium cepa D4, koyu cerahat varsa Hepar sulfuris D6 kullanın, günde üç kez ağızdan beş globuli verin.Bebeklerde Göz İltihabı Nasıl Geçer?

 

Yorumlar

Free Porn Video