Bebek Ve Çocuk Nabzı Nasıl Ölçülür? Hakkında Bilgi

 

Bebek Ve Çocuk Nabzı Nasıl Ölçülür? Hakkında BilgiÇocuğunuzun Nabzını Nasıl Sayarsınız: Çocuğunuzun ateşi varsa ya da kan dolaşımı zayıfsa, kalp atışının hızını ve düzenli olup olmadığını anlamak için, nabzını saymalısınız. Nabzın bir dakika içindeki hızı çocuğun kaç yaşında ve ne kadar faal durumda olduğuna bağlıdır: Sakin durumdayken nabız yavaşlar, ateş çıktığında ve bedensel faaliyet gösterildiğinde hızlanır.

Nabzı ölçmek için en uygun yer el bileğinin iç kısmının başparmağa bağlanan tepeciğe geçtiği bölgedeki hafif çukurdur (süt çocukları ve küçük çocuklarda üst kolun iç kısmı uygundur). işaret, orta ve yüzük parmağımın parmak uçlarını bu çukura koyun ve çocuğunuzun bileğini başparmağınızla destekleyin.

15 saniye boyunca nabız atışlarını sayın ve sonucu dörtle çarpın. Böylece dakika başına nabız atışını bulmuş olursunuz. Yukarıdaki tabloda çocukların yaşa bağlı normal nabız değerlerini görüyorsunuz. Çocuğunuzun nabzı burada belirtilen sınırların altında ya da üstündeyse, kesinlikle doktora gitmelisiniz.

 
 

Yorumlar

Free Porn Video