Basur (Hemoroid) Nedir? Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer? Belirtileri Ve Tedavisi

 

Basurun dış yoksa iç basur oldugunu nasıl anlayabiliriz.

Dış basur: dış basur damarların şişmesi ile gözle görüle bilir dış basurda aşırı kaşınma vede tahriş sonucunda kanama olabiliyor anüsün çevresindeki yakın bölümde derinin yüzeye yakın oldugu yerdedir.

İç basur: damarlar şiştigi halde dış basur gibi gözle görülemez aşırı büyümedigi içinde çok büyük rahatsızlıklara yol açmaz hissedilemez iç basuru ancak tuvalete gittiginizde iç basur oldugunu fark edebilirsiniz, kabızlıktan dolayı kanamayada yol açabilir sertleşen dışkı damarların bulundugu bölgeden geçtiginden dolayı iç basuru zedeleye bilir ve kanamaya yol açabilir.

 

Basur oldugunuzda kaşıntı: retum içinde olan damarlardan bir sıvı geçer o sıvı anüsün oldugu çevreye gelir ve tahrişe neden olur tahriş olduktan sonra kaşıntı yapmaya başalar. Buda genellikle ve özellikle iç basurun neden oldugu bi kaşıntıdır.

Basur (Hemoroid) Nedir Ne İyi Gelir Nasıl Geçer Belirtileri Ve TedavisiAgrılar: basurun büyüklüğüyle alakalı bir şeydir basur ne kadar büyük olursa agrınız okadar çok olur, tuvaletten çıktıktan sonra yine tuvalete gitmek istegi olur insanda şişen damarların bagırsagın son noktasına baskı yapıldığı için tekrardan tuvalete gitme istegi oluyor. Basur agrıları her keste görülmez basurun çok ağrı yapa bilmesi içinde damarların oldukça şişmesi gerekir şişen damarların kan akışını durdura bildigine vede sıkışma nedeniyle ediyor olabilir vede anüsün çevresindeki kasler yada damarlar çok fazla şiştikten sonra ağrılar çok olur.

Kanama :kanama oldugunda nereden fark edebilirsiniz iç çamaşırınıza bulaşır, dışkınızın üzerinde olabilir veya tuvalet kagıdı kulladıgınızda fark edebilirsiniz çok şişen damarların hafif bir zorlamayla basınca dayanamayadıgı için kanama olur.kanama oldu zaman tedirginleşmeyin korkuya kapılmayın basurda olabilecek bir göstergedir.

 

Dikkat: ailenizde kanser vakası varsa <kolon>kanseri vakası varsa ve de 50 yaş üzerindeyseniz hemen bir doktora baş vurmanız faydanıza olabilir çünkü bölgede yani anüsün oldugu yerlerde agrılar vede tuvalete çıkma alışkanlıklarında düzensizlik kolon kanseri belirtileri olabilir.

 

Yorumlar

Free Porn Video