Başak Burcu Özellikleri Kadın | Kadınlarda Başak Burcunun Özellikleri

 

Zodyak’taki durumu: Altıncı işaret
Süre: 21 Ağustos- 20 Eylül
Eleman: Toprak
Gezegen: Merkür

Başak Burcu Özellikleri Kadın  Kadınlarda Başak Burcunun ÖzellikleriBaşak burcu kadını genelde becerikli ve zekidir. En zor durumlardan kendini kurtarmayı, her şeye bir çare bulmayı bilir. Çalışkandır, fakat çoğunlukla, ev hayatı ona sıkıcı ve tekdüze gelir. Giyim ve kuşamında zevk sahibidir; sade giysilerden, gösterişsiz renk ve biçimlerden hoşlanır. Eleştirel bir düşünceye sahiptir. Başkalarını eleştirdiği gibi, zaman zaman kendisini de acımasız bir şekilde eleştirir. Kocasına, çocuklarına gereken sevgiyi ve ilgiyi göstermekten kaçınmasa da, salt aile yaşamı onu tatmin etmez. Bu yüzden aile yaşamının dışında, başka şeyler arar. Zeki ve çalışkan olduğundan başka ve değişik uğraşılara yönelmek ihtiyacını duyar. Yardımseverdir ve çoğu zaman uğraşılarını bu yöne aktarır. İyi bir doktor, iyi bir hasta bakıcı, iyi bir eğitimci, iyi bir çocuk bakıcısı olabilir. Aşk ve cinsellik konusunda görüşlerini, eğilim ve beğenilerini kolay kolay açıklamaz, çekinir. Açıklamayı uygun bulmaz. Aslında kesin görüşlere sahiptir ve bu görüşlerinin, eğilim ve beğenilerinin kesin oluşu onu, bazı durumlarda, erdemliliğe kadar itebilir.

Başak burcu kadını aşırı derecede eleştirel de olabilir. Her yerde ve herkeste kusur arayabilir. Çekilmez olur ve bu yüzden sık sık başarısızlıkla karşılaşır. Böyle durumlarda kendini değil de başkalarını suçlar. Bu burçtan olan kimi kadınlar, kimseyi beğenmediklerinden, duygusal yaşamlarında bir eş bulmakta zorluk çekerler. Fakat düzenli ve verimli bir hayat yaşayabilmesi için başak burcu kadını, bu konuda görüş ve eğilimi ne olursa olsun, kesinlikle bağlanabileceği bir hayat arkadaşına muhtaçtır. Mizacı, onu kendi kurallarına göre kusursuzu aramaya zorladığından, böyle birini bulamayınca umutsuzluğa kapılır. Başak burcu kadını, ilginç bir kadındır. Kıskanç değildir. Sevdiği, bağlandığı ya da ilgilendiği erkeğe güvendiğinden kendini adeta kayıtsız şartsız teslim eder. Geçici maceralara pek yanaşmaz, ya yalnızlığı yeğler, ya da gerçekten seveceği ve onu sevecek olan hayat arkadaşını arar. Böyle bir kadının ilgisini çekebilecek erkek kibar, duyarlı ve anlayışlı olmalıdır.

 

Nezaket ve görgü kurallarını bilmeli, uygulamalıdır. Başak burcu kadını sır saklamasını bilen bir kadındır. Duygularını kolay kolay açıklamaz, ama sevince ve güvenince her tür ölçüyü bir yana iten kadınlardan da olabilir. Başak burcunda doğan kadın titiz, dikkatli ve ayrıntılara düşkün biridir. Çalışmayı, kendi parasını kazanmayı sever. Maddeye düşkündür. Tutumludur, parasını dikkatle harcar. İş hayatında planlı, programla ve düzenli çalışması sayesinde başarı kazanır. Aynı şekilde iyi bir ev kadını da olabilir. Evine bağlıdır. Her konuda kusursuz olmayı ister. Mükemmelliği arar. Arkadaşlarına bağlıdır, etrafında dostlarının toplanmasını ister. Ama aşk, evlilik konularında çabuk karar veremez. Şüpheci ve analizcidir. Birlikte olacağı erkeği incelemek, onun hakkında çok şey bilmek ister.

Eşi, herşeyden önce güvenilir, saygın ve kibar olmalıdır. Başak kadını kültürlüdür. Edebiyattan, okumaktan hoşlanır. Bu nedenle karşısındaki erkeğin de kültürlü, bilgili olmasını isteyecektir. Ayrıca bu erkek giyimine de özen göstermelidir. Aşırıya kaçmadan, zarif, şık ve özellikle de temiz giyinmelidir. Başak burcunda doğan kadın evleneceği kişinin maddi bakımdan da güçlü olmasını ister. Para sahibi bir erkek her zaman ilgisini çekecektir. Sevgiye değer verir, ama romantik bir aşk ona göre değildir. Evlilikte maddi güven, dostluk ve bağlılık arar. Zekası sayesinde istediği hayata da kavuşur. Her yönden güvenini kazanan bir erkeğe rastladığında iyi bir anne ve eş olacaktır.

 

Yorumlar

Free Porn Video