Başak Burcu Özellikleri Erkek | Erkeklerde Başak Burcunun Özellikleri

 

Zodyak’taki durumu: Altıncı işaret
Süre: 21 Ağustos- 20 Eylül
Eleman: Toprak
Gezegen: Merkür

Başak Burcu Özellikleri Erkek | Erkeklerde Başak Burcunun ÖzellikleriBaşak burcundan olan erkeklerin başlıca özellikleri, geniş bir anlayış ve adeta kusursuz bir incelemeye sahip bulunmalarıdır. Her şeyi sağlam yöntemlere, prensiplere bağlamak ihtiyacını duyarlar. Başak burcu erkeği kendini bir çeşit “insan sarrafı” olarak görür. Gerçekten insanları iyi anlar ve taraf tutmaksızın, nesnel bir yaklaşımla değerlendirmesini bilir. Bu yüzden örnek bir yönetici olur. Hesap ve para işlerinde uzman sayılabilir. Bankacılık, mali müşavirlik, danışmanlık başak burcundan olan erkekler için son derece uygun mesleklerdir. Oysa çoğu zaman, bu yeteneklerine rağmen, başak burcu erkeği seçtiği meslekte pek ilerleyemez, aşırı düzenliliği ve dürüstlüğü onu sivrilmekten alıkoyan Çok çalışır, işinde büyük bir titizlik gösterir, başarılı olur, ancak hırslı ve tutkulu olmadığından, başa geçmesi, kendini empoze edebilmesi çok zordur.

Başak burcu erkeği duygularını kolay açıklamaz. Sevgisini, duygularını dağıtmaz, boşa kullanmaz. İltifatlardan hoşlanmaz. Başlıca endişelerinden biri, başkalarına aşırı bir şekilde bağlanmak ve özgürlüğünü, giderek huzurunu kaybetmektir. Sade ve gösterişsiz bir yaşam sürer. Zengin bile olsa parasını dikkatli bir şekilde harcar. Pinti değil, ölçülü ve kuşkuludur. Başak burcu erkeği kolay kolay aşık olmaz, bir kadına tutulmaz. Sevdiği zaman ise vefalıdır. Çocukları pek sevmez, ama çocuk sahibi olduğunda onları en iyi şekilde yetiştirmek için elinden geleni yapar ve kendisinden beklenilmeyen bir şefkat gösterir. Aile hayatında oldukça zor bir insandır. Fazlasıyla düzenli, eleştirel ve tutumludur. Üstelik törelere çok önem verir ve başkalarının da, kendisi kadar önem vermesini bekler. Dolayısıyla tutucu bir yanı vardır. Örneğin en yakın arkadaşları ile bile cinsel konulardan söz etmez.

 

Bu konuda çekingen ve kapalıdır. Cinselliği gerçek bir sorun ya da yaşamsal bir olay saymıyormuş gibi davranır. Dürüstlük onun için en yüce ve gerçek değerdir; dürüstlüğü uğrunda her fedakarlığa hazırdır. Aşk ve evlilik yaşamında sevdiği kadına bağlanır. Onu mutlu edebilmek için tüm iyi niyetiyle gayret gösterir. Yine de, zaman zaman, duygusuz ve isteksiz davrandığında, son derece anlayışlı ve bir o kadar da sabırlı bir kadına muhtaçtır. Pek gösterişli olmamakla birlikte başak burcu erkeği daima giyimine özen gösterir. Bayağılıktan nefret eder. Dakiktir, beklemekten hoşlanmaz. Çok çalışkan ve dürüst olduğundan sorumluluklardan kaçmaz. Bununla birlikte işinde, mesleğinde daima bir yere bağlı olmayı yeğler. Sanatçı ruhlu sayılmaz, dolayısıyla eğlence meraklısı değildir. Daha çok düşünsel konularla, bilimsel veya toplumsal sorunlarla ilgilenir.

Şakadan, mizahtan hoşlanır, ama kolay kolay gülmez. Boş zamanlarında sporla da ilgilendiği olur. Bu, spordan gerçekten zevk aldığından değil, sağlığına yararlı saydığı içindir. Aynı şekilde, besleme konusunda, sade, besleyici ve bol vitaminli gıdalardan yanadır. Başak erkeği gerçekçi ve hayale kapılmayan bir tiptir. Maddeye, paraya bağlıdır. Tıpkı başak kadını gibi para konusunda tutumludur. Aşırılıklardan hoşlanmaz. Dengeli, ölçülü ve sakin bir hayat ister. Evine, evdeki düzenin sağlanmasına düşkündür. Herşey kusursuz ve temiz olmalıdır. Bu erkek için temizlik, para kadar önem verdiği bir başka konudur. Başak burcunda doğan erkek gerçekten kültürlüdür. Bu nedenle evleneceği kadının da kendisi gibi bilgili, kültür sahibi olmasını ister. Güzel, çekici, gösterişli bir kadını değil, zeki, para sahibi ve kültürlü olanı tercih eder. Ayrıca bu kadın sade, gösterişsiz ama şık giyinmelidir.

Bakımlı ve temiz olmalıdır. Aşırı makyajlı, dikkati çekecek şekilde giyinen kadın, başak erkeğinin uzaklaşmasına neden olur. Bu erkek, evlilikte iyi bir eş, hatta iyi bir arkadaştır. Ama asla romantik bir sevgili değildir, bir bakıma aşktan kaçar. Sürekli sevgiden söz etmek, sevse bile bunu davranışlarla dışa vurmak onu rahatsız eder. Eşinin her konuda kendisine destek olmasını ister. Bu destek hem manevi hem de maddi anlamdadır. Başak erkeği karısına sağlam temelli bir evlilik hayatı verir. Evin her türlü gereksinimini karşılar. Fakat buna karşılık, eşini mutlu edecek bir sevgi sözü söylemeyi unutur.

 
 

Yorumlar

Free Porn Video