Koç Burcu Özellikleri Erkek | Erkeklerde Koç Burcunun Özellikleri

 

Zodyak’taki yeri: İlk işaret
Süre: 21 Mart’tan 20 Nisan’a
Eleman: Ateş
Gezegen: Merih

Koç Burcu Özellikleri Erkek  Erkeklerde Koç Burcunun ÖzellikleriKorkusuz, iyimser, yardımsever ve heyecanlı olmaları ilk göze çarpan özellikleridir. Yeni, değişik, özgün konulara büyük bir enerji ile girerler. Saldırgan, bencil, sert yanları da vardır ve bu mücadeleci karakterlerinden kaynaklanır. Gerek iş hayatında, gerekse aile hayatında mücadeleden kaçmazlar, yılmazlar. Hırslıdırlar, cesurdurlar ve cesaretlerini karşılarına çıkan engelleri aşmak, yok etmek için kullanırlar. Sabırsız olduklarından her konuda bir an önce sonuca varmak isterler. Maceraperest bir yönleri vardır, rutine bağlı bir yaşam onlara uygun gelmez. İşleri veya meslekleri, onlara değişik olanaklar tanırsa, onları rekabet havasına sokarsa tüm güçleri ile çalışırlar. Engeller, terslikler, zorluklar onları pek yıldırmaz. Rahat bir iş onları ilgilendirmez, bir şeyler kurmak, yönlendirmek, yönetmek isterler. Öncü niteliklere sahiptirler, her yere giderler, her yere girip çıkarlar.

Heyecanları, tasarıları geniştir fakat giriştikleri işin, gerçekleştirdikleri tasarının sonucu onlar için fazla önem taşımaz. Onlar için önemli olan sonuca varmak değil, harekete getiren olayı başlatmak ve şekillendirmektir. Bu yüzden bazı gelişen tasarılarından da vazgeçtikleri olur. Başlangıçları hızlı ve atılımlarla doludur; aklı yeni amaçlar ve hedeflerle dolu olduğu gibi. Yine de en büyük sorunu başladığı bir işi sonuçlandırabilmektir. Acelecidir, beklemekten yana olmadığı için hemen anında eyleme geçmek ister ve öyle yapar. Yaşı ne olursa olsun, toplumun, yaşamın kaba gerçeklerini önemsemeyen bir idealisttir. Herkesin ve her şeyin kendi gibi açık, dürüst ve işbilir olduğuna inanın İyimserliğinden dolayı başarısız ve aldatıcı bir sonuca vardığında, hayal kırıklığına uğradığında ya da aldatıldığında, bir ilk şaşkınlıktan sonra, kendini değil de başkalarını suçlar.

 

Oturup kendi yanlışlarını ölçmez, eleştirmez; kendinden kaynaklanan başarısızlıklarının gerçek nedenleri üzerinde durmaktansa, olumsuz sonuçlardan bir ders çıkartmak, ve onları tecrübe saymaktansa yeniden ve sıfırdan başlamayı yeğler. Aşk konusunda tutkulu, ateşli ve sadıktır. Genelde ruhunu ve bedenini kayıtsız şartsız teslim eder. Hatta bunda bir hayli ısrar eder. Karşılık almaktan çok, vermekten hoşlanır. Mutlu olmaktan çok, mutlu etmek ister. Başkasından gelen ilgi, sevgi, mutluluk onu sarsar, bazen rahatsız bile eder. Örnek bir ortak sayılmaz, ister iş alanında ister aşkta, alışverişin yöntemlerini pek bilmez. Aceleci, sabırsız, cesur koç erkeği her konuda lider olmak, başı çekmek ister. Sevimli ve etkileyicidir. Ama yine de bu erkekle geçinmek bir hayli zordur. Bağımsızlığına düşkündür. Eleştiriye dayanamaz. Emir altında çalışmaktan nefret eder.

Aniden, hiç beklenmeyen bir şekilde öfkelenir. Hoşlandığı işte çalışmak ister. Para konusunda tutumlu değildir. Gelecek için yatırım yapmayı düşünmez. Spor yapmaktan hoşlanır. Çeşitli spor dallarında faaliyet gösterebilir bu alanda yeteneklidir. Kendini her bakımdan üstün gördüğü için, eşinin de bütün kadınlardan farklı, ilginç ve tümüyle kusursuz biri olmasını ister. Farklı ve üstün özelliklere sahip bir kadına rastladığında aniden aşık olur. Hatta hemen evlenme de teklif edebilir. Ama kısa süre sonra sevgilisinde kusurlar görmeye başlar ve ilgisi söner. Koç erkeğinin genç yaşta, düşünmeden yapacağı evlilik her iki tarafa da mutsuzluk getirebilir. Kıskanç, bencil ve dik kafalı bu erkek istediği şeyler yapılmadığında haşinleşir, kırıcıdır. Eşinden sürekli ilgi bekler. Evde her konuda odak noktası olmak ister.

 

23 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.