Akrep Burcu Özellikleri Kadın | Kadınlarda Akrep Burcunun Özellikleri

 

Zodyaktaki yeri: Sekizinci işaret
Süre: 21 Ekim- 20 Kasım
Eleman: Su
Gezegen: Merih

Akrep Burcu Özellikleri Kadın  Kadınlarda Akrep Burcunun ÖzellikleriGenel olarak, Akrep burcu kadını pek kolay bir karaktere sahip değildir. İster aşklarında, ister dostluklarında veya başkaları ile olan ilişkilerinde olsun, dönem dönem yorucu olabilir. Karşısındaki insandan, insanlardan çok şey bekler. Güçlüdür ve etkilidir. Pratik yeteneklere sahiptir. Yaşamını sıkı bir disipline sokup, belirli kurallara göre sürdürür. Başkalarından da, kendisine karşı, aynı kural ve davranışları bekler. Zayıf, düzensiz ve kararsız insanlara karşı fazla anlayış göstermez. Onun için tüm sorun, ya da temel sorun “kurallara uymak ya da uymamak”tır. Zayıf ve kişiliksiz kimseleri tutmamasına rağmen, çoğu kez bu tür bir kişi ile ilişki kurar. Giderek yaşamı boyunca ona bağlanır. Güçlü nitelikleri, kararlı ve kurallı kişiliği bir yana, akrep burcu kadını tutkulu, arzu dolu, sevmeyi bilen gerçek bir kadındır. Kuşkusuz kişiliğinin bu yönlerini herkese açıklamaz. Ya da hemen açıklamaz. Duygularında, tutkularında bir çeşit gizlilik politikasını uygular.

Karşısındakini iyice tanımalı, tartmalı, güvenmeli ve kendine lâyık görmelidir. Sevdiği bir erkekle evlendiğinde çok iyi bir annedir; çocukları üzerine titreyen, onları büyük bir dikkatle yetiştiren ve onlardan pek çok şey bekleyen ve beklentilerini de elde etmesini bilen bir anne. Kıskanç bir kadındır. Akrep burcu kadınının kıskançlığı da tutkulu kişiliğinden kaynaklanır. Daima kocasını, sevgilisini kıskanır. Kendini denetlemeye çalışır, ama içinde hep bir kaygı, bir kuşku yatar. Dolayısıyla, akrep burcu kadınına, daima güven vermek gerekir. Normal zamanlarda, onu gerçekten seven ve bu sevgisini gösteren, göstermesini bilen bir koca, kıskançlığını azaltabilir. Azaltabilir, fakat yok edemez. Akrep burcu kadını, kıskançlığını ve temelinde yatan tatminsizliğini, dikkati çekmek için de kullanabilir. Dedikoducu olabilir, herkesle uğraşabilir. Kusur arar ve bulduğunda hiç çekinmeden ortaya serer.

 

Hatta bundan zevk bile duyabilir. Alaycı olabilir, ağır ve kırıcı şakalar yapabilir, olay çıkartabilir. Hatta tahrik edildiğinde rezalet bile çıkartabilir. Bu tür durumlarda kendisi de tehlikeye girebilir. Aynı akrep gibi, başkasına batırmak istediği zehirli iğneyi sonuçta kendisine de batırmak zorunda kalabilir. Akrep burcu kadını, ne istediğini çok iyi bilir ve bunu elde etmek için her yolu dener. Eğer çalışmıyorsa ve amacı mevki, para kazanmaksa sonunda istediklerine kavuşur. Ya da amacı, zengin bir evlilik yapmaksa, bunu da başarır. Hırslı ve kıskançtır. Başkalarında olan, kendisinin elde edemediği her şeyi kıskanır. Hırsı ve çalışkanlığıyla sezme gücünü birleştirirse, kendi ölçülerinde başarılı olur. Dostlarına yardım etmeyi sever. Ama yine de bu kadına dikkatli olmak gerekir.

Arkadaş bile olsa, kıskandığında veya ters bir davranışla karşılaştığında, tehlikeli bir düşman haline gelir. Kincidir, intikam almaktan hoşlanır. Aşka önem verir. Erkeğe her yönden sahip olmak ister. Ne kadar sevilirse sevilsin, yine de eşinden emin olamaz. Sürekli şüphe edecek ve kıskanacaktır. Sevdiği zaman erkeğin üstüne çok düşer. Bu da sıkıcı olabilir. Ama kocası ve çocukları için fedakarlıklar da yapar. Onları mutlu edebilmek için bazı tutkularından vazgeçebilir. Hayatta her konuda güven arar. Huzur bulabilmesi için güvene ihtiyacı vardır. Karakter sahibi, sevgi verebilecek, maddi yönden güçlü bir erkekle mutlu olabilir.

 

Yorumlar

Free Porn Video