Akrep Burcu Özellikleri Erkek | Erkeklerde Akrep Burcunun Özellikleri

 

Zodyaktaki yeri: Sekizinci işaret
Süre: 21 Ekim- 20 Kasım
Eleman: Su
Gezegen: Merih

Akrep Burcu Özellikleri Erkek | Erkeklerde Akrep Burcunun ÖzellikleriAkrep burcu erkeğinin en belirgin özelliği, kesin yargı meraklısı olmasıdır. Taraf tutmadan, son derece açık bir şekilde yargıya varır. Keskin bir zekaya sahip olduğundan, karşılaştığı her sorunu büyük bir rahatlıkla inceler, eleştirir, tartar ve temel anlamına varır. İhtiraslıdır, daima en iyi, en doğru olanları ister ve elde etmesini de bilir. Örnek bir yönetici, bir tıp doktoru, bir emniyet görevlisi olabilir. En zor durumlarda tüm yeteneklerini sergiler, eyleme geçer. Zaman zaman, aşırı ihtirasından dolayı, başarısızlıkla da karşılaşabilir. Akrep burcu erkeği, aşk hayatında tutkuları ile hareket eder, ölçü tanımaz. Severse tüm benliği ile sever. Duygusal ilişkilerinde tüm ağırlığını koyar, engel tanımaz ve sevdiği insana tümüyle sahip olmak ister. Sevgisi kadar nefreti de ölçüsüzdür. Duygularının esiri, hatta duygularının kurbanı olabiliyorsa da duygusallıkla adeta alay eder, küçümser.

Bu yüzden gerçek ve derin duygularını kolay kolay ifade edemez. Rahat bir insan değildir, boyun eğmez. Kendisini sürekli olarak denetim altında tutuyorsa da, davranışlarında sert ve kırıcıdır. Akrep burcundan olan bir erkekle yaşamak hiç kolay değildir. Evlilikte yorucu ve azap verici olabilir. Pek az kimseye güvenir, pek az kimseyi kendine uygun bulur. Aldatılırsa, hayal kırıklığına uğrarsa, kendine uyguladığı denetimi unutarak, her şeyi yapabilir. Şiddetten yana değildir, ama zorlanırsa şiddete başvurmaktan ve şiddet yoluyla hakkını elde etmekten kaçınmaz. Dost meclislerinden hoşlanır. Fakat herkesle dost olmaz. Temkinli, gizlilikten hoşlanan, gururlu bir insan olduğundan arkadaşları, dostları pek azdır. Davranışlarından ötürü ya çok sevilir, ya da hiç sevilmez. Akrep burcu erkeğinin orta yolu bulup benimsemesi daima güç görünmektedir.

 

Başkalarının önemsemediği durum ve davranışlar, onun için olay sayılır. Onları, kendi açısından aşırı bir bencillikle yorumlayarak, gururunun, kıskançlığının ve nefretinin süzgecinden geçirip değerlendirin. Akrep burcu erkeği, her zaman kendinden emindir. Her şeyi bildiğini sanır ve her konuda salt kendi görüşünü geçerli ve doğru sayar. Genel anlamda inatçı sayılmaz, ama onu etki altına alabilmek gerçekten zordur. Çünkü başkalarının, kendi hakkında da olsa, düşüncelerine pek önem vermez.  Kişiliği ve görünüşü ile hemen dikkati çeker, her konuda ağırlığını koyar. Sade, ciddi ama zevkli giyinir. Gıdasını özenle sever. Gerçekçi olmasına rağmen, bazen batıl inançlara da kapıldığı olur. Akrep burcunda doğan erkek, değişken ve şaşırtıcıdır. İç çatışmaları nedeniyle huzursuzdur. Bu huzursuzluk iş hayatını da etkiler. Akrep erkeği parayı sever. Bol para sahibi olmak ister. Böylece güce de kavuşacaktır. Onun için hayatta güç sahibi olmak ve herkesten farklı bir konumda bulunmak önemlidir.

Para kazanır, ama bunu harcarken dikkatlidir. Yine de başkalarına gösteriş yapmaktan hoşlanır. Sürekli tartışmalara girmeyi, çevresindekilerle boy ölçüşmeyi sever. Tabii sonunda hep o kazanmandır. inatçıdır. Tartışmalarda haksız da olsa inatçılığıyla düşüncelerinden vazgeçmez. Sevip bağlandığı zaman karısına istediği herşeyi vermeye, onu mutlu etmeye çalışır. Bunu başarır da, ama değişken ve huzursuz akrep erkeğiyle sakin bir hayat sürmek mümkün değildir. Bu erkek kıskançtır. Kıskandığından asla güven duymaz. Huysuzlaşır, ileri gider ve sözleriyle kırıcı olur. Karısını idaresine almak ister. Ona ait bir kadın artık bağımsız olamaz. Kendi istediği gibi davranamaz, hatta düşünemez. Akrep erkeği, eşine her yönüyle sahip olmak ister. Ayrıca içkiye de düşkün olabilen bu erkek, sinirlendiğinde, kıskandığında, eğer içiyorsa, içkinin de etkisiyle son derece ters ve kırıcı davranabilir.

 

Yorumlar

Free Porn Video