Ağırlık Kaldırma Nedir? Teknikleri Ve Kuralları Nelerdir? Hakkında Bilgi

 

Ağırlık Kaldırma Nedir Teknikleri Ve Kuralları Nelerdir Hakkında BilgiAğırlık kaldırma esaslı bir sade güç testidir. Görece yeni bir spor olan ağırlık kaldırma, sporcuların ağırlık yüklü halterleri üç farklı biçimde kaldırmalarını içerir: Çökme, deadlift, bench press. Ağırlık kaldırma şampiyonları dünyadaki en güçlü kadın ve erkekler olarak bilinir. İlk dünya şampiyonası 1970’de Uluslararası Ağırlık Kaldırma Federasyonu’nun himayesinde yapıldı. Mütevazı başlangıçlarla, ağırlık kaldırma tüm dünyada popüler bir hele geldi: 21. yüzyıl başında, Ağırlık Kaldırma Federasyonu’nun 70 üye ülkesi vardı.

Sporcu Profili

Ağırlık kaldıranların güçlerinin anahtar bölgeleri omuzlar, göğüs, kollar, sırt, kalça ve dizlerdir. Kas yapısını bir tarafa koyarsak, kısa erkek ve kadın sporcular uzun rakiplerine göre daha avantajlıdırlar, çünkü ağırlıkları kaldırmak için uzun bir yol gitmeleri gerekmez. Onları sıklıkla sınırda bırakan bir yarıştan önce halterciler sorunlarını doğal bir yolla çözerler: Yarışta karşılaşmayı umdukları ağırlıklardan daha fazlasını kaldırmaya çalışırlar.

Kuralına Göre Oynamak

14 üstünden 50 üstüne kadar dört yaş grubu vardır. Erkekler için 52 kg’dan 125 kg ve üstüne kadar 11 ağırlık bölümü vardır; kadınlarda ise 44 kg’dan 90 kg ve üstüne kadar 10 grup bulunmaktadır. Her dalın üç bileşeni vardır: Çökme, deadlift, bench press. Üç başarısız çabadan sonra atletler elenirler. Kazanan en fazla kombine ağırlığı kaldıran yarışçıdır.

 

Muazzam Yöntemler

Ağırlık kaldırmanın her bir unsuru farklı kasların çalıştırılmasını gerektirir: Yarışlar, tek başına bir güçten ziyade bazı becerileri test ederler ve gerekli tekniklerden sabanlar için ağır sayı cezaları vardır. ,1

 

Yorumlar

Free Porn Video